Lukáš Lacko vyhral zápas s čiernou páskou na rukáve

08.09.2011 Celý región

ST. RÉMY 8. septembra (WEBNOVINY) - Úradujúci slovenský Tenis roka cLacko odohral svoj štvrtkový zápas osemfinálového 2. kola dvojhry na challengeri ATP vo francúzskom Saint-Rémy-de-Provence proti domácemu Pierrovi-Huguesovi Herbertovi (6:4, 7:6 /2/) s čiernou páskou na rukáve ako pripomienkou pamiatky hokejistu Pavla Demitru, ktorý v stredu tragicky zahynul pri leteckej katastrofe klubu KHL Lokomotiv Jaroslavľ.

"Je to strašná tragédia," uviedol už v stredu namiesto referátu o vlastnom účinkovaní na challengeri v talianskom Janove ďalší člen daviscupovej reprezentácie SR Martin Kližan.Havária lietadla krátko po štarte v Jaroslavli vyvolala veľkú odozvu aj medzi zahraničnou hráčskou komunitou. "Ešte stále tomu nemôžem uveriť a som v šoku," ozvala sa vo štvrtok bývalá jednotka svetového rebríčka WTA Dinara Safinová, ktorá už v stredu napísala prostredníctvom Twitteru viacero príspevkov na túto tému. Vera Zvonarevová, ktorá zhodou okolností práve v stredu mala narodeniny, uviedla: "Príšerné nešťastie. Moja kondolencia všetkým pozostalým. Nemám slov." Alla Kudriavcevovová sa vyjadrila: "Veľmi smutný deň pre ruský hokej a šport všeobecne."ODPORÚČAME:

Hokejista Pavol Demitra zahynul pri páde lietadla v Rusku

Napíšte svoj odkaz Paľovi Demitrovi

V sobotu sa bude v Poprade namiesto zápasu spomínať

Viacero hráčov je pripravených hrať za Lokomotiv

Z Volgy vylovili čiernu skrinku havarovaného lietadla

Tragédiu pri Jaroslavli mohlo spôsobiť nekvalitné palivo

Našli telá všetkých obetí leteckej katastrofy

Višňovský: Chcel by som tento deň zmazať zo svojho života

Nezabudneme, odkazujú Trenčania Demitrovi do neba

Premiérka Radičová vyjadrila sústrasť rodine Pavla Demitru

Štart KHL je dočasne odložený

Vo veľmi podobnom duchu sa nechala počuť Anastasia Pivovarovová: "Stále nemôžem uveriť, že sa to naozaj stalo. Som v šoku a nariekam. Najlepší odchádzajú. Odpočívajte v pokoji, nikdy na vás nezabudneme, vaša pamiatka bude večná." Anastasia Pavľučenkovová počas čakania na štvrťfinále so Serenou Williamsovou na US Open v New Yorku napísala: "Veľký žiaľ. Moja podpora blízkym obetí."

Dvojnásobná grandslamová šampiónka Svetlana Kuznecovová uviedla: "Šok. Vyjadrujem sústrasť pozostalým." Austrálska reprezentantka s ruským pôvodom Anastasia Rodionovová napísala: "Šokujúca tragédia. Myšlienkami som pri pozostalých a priateľoch obetí." Americká reprezentantka Varvara Lepčenková sa nechala počuť: "Takéto veci by sa nemali stávať." Jelena Vesninová je v duchu pri jedinom hráčovi, ktorý prežil a bojuje o život: "Bože, prosím, pomôž Sašovi Galimovovi."

Bieloruska Viktoria Azarenková: "Moja najhlbšia sústrasť všetkým, ktorí pri tejto tragédii niekoho stratili. Odpočívajte v pokoji - Lokomotiv, Ruslan Salej. Som v šoku a plačem." Kazašská reprezentantka Jaroslava Švedovová sa pridala: "Smutné a šokujúce. Modlím sa za nich."

Kanaďanka Rebecca Marinová aj pod vplyvom letných náhlych úmrtí viacerých hokejistov z NHL napísala: "Tento rok strácame až priveľa hráčov. Hrozné." Švédka Sofia Arvidssonová dodala: "Taký pohodový človek a zároveň skvelý brankár. RIP, Stefan Liv." Holanďanka s českým pôvodom Michaella Krajiceková takisto zverejnila značku RIP a pripojila odkaz na internetové spravodajstvo o tragédii v češtine.
 

Vyberte región