Horanský si zatvoril dvere do finále štvorhry chlapcov

11.09.2011 Celý región

Chlapčenská semifinálová štvorhra:

Robin Kern, Julian Lenz (Nem.) - Filip Horanský, Jiří Veselý (SR/ČR-1) 6:3, 6:4 za 55 minút
 
NEW YORK 11. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Filip Horanský a Čech Jiří Veselý nasadení ako prví prehrali v sobotňajšom stretnutí semifinále štvorhry chlapcov na US Open v New Yorku s nenasadenými Nemcami Robinom Kernom a Julianom Lenzom za 55 minút 3:6, 4:6.

Šampióni z mládežníckej deblovej súťaže na melbournských Australian Open 2011 Horanský a Veselý rovnako ako v piatok absolvovali dva zápasy za deň. Vo štvrťfinále si poradili s juhoamerickými šestkami "pavúka", Bolívijčanom Hugom Dellienom a Ekvádorčanom Diegom Hidalgom, za 59 minút 6:4, 6:4. Nahustenie programu vyvolala nepriazeň počasia z utorka a stredy.

Veselý je v newyorskej dvojhre juniorov vo finále, zmeria si v ňom sily s Horanského štvrťfinálovým premožiteľom, Britom Oliverom Goldingom.

Osemnásťročný piešťanský rodák Horanský spolupracoval v debli s Veselým v tejto vekovej kategórii prvý raz od januárových Australian Open. Medzičasom spolu hrali aj v máji medzi seniormi v Tepliciach. Zverenec Miloslava Grolmusa Horanský sa v juniorskej štvorhre v tejto sezóne po dosiaľ životnom úspechu z južnej pologule lúčil v 1. kole Roland Garros po boku Chorváta Mateho Paviča a bol v semifinále Wimbledonu s Britom Liamom Broadym.

Bývalý majster Európy vo vekovej kategórii do 16 rokov Horanský sa budúci týždeň na základe voľnej karty predstaví na challengeri ATP na tvrdom povrchu v tureckom Istanbule. Začne proti kazašskému reprezentantovi Michailovi Kukuškinovi nasadenému ako druhému.


 

Vyberte región