Serene Williamsovej hrozí vysoká pokuta

12.09.2011 Celý región

Prečítajte si:

Samantha Stosurová dobyla New York a získala prvý titul

História sa opakuje, Nadal sa vo finále stretne s Djokovičom

Titul vo štvorhre na US Open pre Huberovú s Raymondovou

Melzer s Petzschnerom získali titul za menej ako 50 minút

Výsledky finále US Open juniorov vo štvorhre

Horanský si zatvoril dvere do finále štvorhry chlapcov NEW YORK 12. septembra (WEBNOVINY) - Americkej tenistke Serene Williamsovej hrozí vysoká pokuta za jej slovný "výbuch" počas nedeľňajšieho finále ženskej dvojhry na grandslamovom US Open v New Yorku, v ktorom podľahla Austrálčanke Samanthe Stosurovej 2:6, 3:6.

Dôvodom bola kontroverzná situácia z úvodnej hry druhého setu, keď Serena pod hrozbou druhého brejkbalu sprevádzala svoj evidentne víťazný forhendový úder zvolaním na povzbudenie seba samej a rozhodkyňa Eva Asderakiová ani len nenechala opakovať tento fiftín: odňala miestnej šampiónke zo sezón 1999, 2002 a 2008 bod, čo znamenalo stratu podania. Výkrik "c´mon" z úst mladšej zo sestier Williamsových prišiel ešte predtým, ako by Stosurová mala šancu zasiahnuť loptičku raketou. Američanka sa vzápätí pustila do slovnej prestrelky s rozhodkyňou.


O pokute rozhodnú v pondelok

"Serena Williamsová verbálne zaútočila na empajrovú rozhodkyňu Evu Asderakiovú. Hlavný rozhodca turnaja Brian Early momentálne analyzuje audiozáznam z incidentu a tiež sa chystá porozprávať s empajrovou rozhodkyňou o udalosti, aby mohol určiť, či porušenie kódexu správania vyústi do pokuty a ak áno, tak v akej výške. Verdikt bude známy v pondelok," uviedli v oficiálnom stanovisku organizátori turnaja.

Williamsová dostala za nešportové správanie pri prehre s Kim Clijstersovou v semifinále US Open 2009
pokutu 82 500 dolárov a dvojročnú podmienku na grandslamových podujatiach. Jej finačný trest by teraz mohol dosiahnuť výšku až 175 000 USD.
 

Vyberte región