Ohlasy médií: Na Novaka Djokoviča už niet slov

13.09.2011 Celý región

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) - Ohlasy srbských médií na víťazstvo Novaka Djokoviča 6:2, 6:4, 6:7 (3), 6:1 nad Španielom Rafaelom Nadalom v pondelňajšom finále dvojhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku:

Blic: "Kúzlo pokračuje. Neuveriteľný Novak si podmanil aj New York! Najlepší tenista sveta potvrdil, že mu chýba súper. Vo fantastickom finále za 4:10 h zdolal Rafaela Nadala. Nekonala sa taká dráma ako v semifinále proti Rogerovi Federerovi, ale tento zápas napriek tomu utkvie v pamäti dlhšie, pretože jeho aktéri ponúkli až nereálnu úroveň tenisu. Novak bol lepší a najmä v kľúčových okamihoch ukázal, prečo je jednotkou."

Mondo: "Bravó, majstre! Fenomenálne, pôsobivé, kúzelné... Už niet slov, ktorými by sa dala vystihnúť táto sezóna Novaka Djokoviča. Jednoducho, Srb je najlepší na svete. Znova potvrdil, že nemá seberovného. Nole po Melbourne a Londýne panuje už aj v New Yorku, kde bol šťastným povestný tretí finálový pokus. Vlastne nie - nešlo o šťastie, ale o prevahu. Rafael Nadal, ešte nedávno vládca, nemal šancu. Akurát v treťom sete pripomenul, že proti nemu niet oddychovej pasáže. Nole sa už o niekoľko dní predstaví doma v semifinále Davis Cupu proti Argentínčanom. Belehradčania, využite možnosť pozdraviť šampióna!"

Sportske vesti: "Kráľ New Yorku! Najlepší tenista sveta Novak Djokovič po Australian Open a Wimbledon získal svoj tretí grandslamový titul v tejto sezóne."
Večerne novosti: "Novak Djokovič - Rafael Nadal. Šiesty raz v tejto sezóne, šiesty raz vo finále... A šiesty triumf Srba! Tentoraz v jeho lóži nebol slávny rapper Puff Daddy, ale nechýbala svetoznáma modelka Naomi Campbellová. Spoločnosť jej robilo štandardné jadro tímu - kouč Marián Vajda, fyzioterapeut Miljan Amanovič, kondičný tréner Gebhard Phil-Gritsch, strýko Goran a priateľka Jelena Rističová."

B92: "Novak Djokovič pokoril aj New York!!! V závere bol totálne koncentrovaný, zlepšil svoj pohyb a údery triafal čisto. Bez straty bodu ešte raz brejkol súpera a v tejto chvíli bolo vlastne hotovo."

ODPORÚČAME:

Djokovič vyhral US Open, vo finále zdolal Nadala

Kouč Vajda: Takýto úžasný tenis som ešte nevidel

Samantha Stosurová dobyla New York a získala prvý titul
 

Vyberte región