Končí sa neúspešná éra pravice, vyhlásil Robert Fico

25.10.2011 Bratislava

Odporúčame:

Prezident poveril Ivetu Radičovú dočasným vládnutím

Iveta Radičová dala SDKÚ frčku do nosa

Iveta Radičová potvrdila, že vo voľbách kandidovať nebude

O prezidentských voľbách momentálne neuvažujem, tvrdí Fico

Prezident je podľa Slotu nástrojom v rukách Fica
 
BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Strana Smer-SD považuje dnešné odvolávanie vlády Ivety Radičovej a poverenie tejto vlády len obmedzeným mandátom za prirodzený dôsledok zlyhania konceptu širokej pravicovej koalície.

„Dnešným odvolaním vlády sa končí jedna neúspešná éra pravice na Slovensku,“ povedal na dnešnej tlačovej besede predseda Smeru-SD Robert Fico.

Dodal, že je preto prekvapivé, že pravica ponúka verejnosti rovnaký model aj do budúcnosti. „Vládnutie, ktoré sme mali na Slovensku posledných 15 mesiacov, je pre Slovensko škodlivé, nepoužiteľné a neopakovateľné,“ uviedol Fico.


Premiérka uteká pred zodpovdnosťou, myslí si Fico

To, že premiérka dnes oznámila, že nebude kandidovať v marcových parlamentných voľbách, označil za sebecké a Radičová podľa neho „uteká pred zodpovednosťou“. SDKÚ-DS podľa Fica dosiahne aj bez Radičovej vo voľbách rovnaký výsledok, ako keby premiérka kandidovala.

Fico zopakoval, že Radičová bola neschopná a nedokázala viesť vládu, o čom svedčí to, že po jej vláde „neostal kameň na kameni“. Premiérka podľa neho teraz uteká pred predstavou, že v marci 2012 by mala voličom vysvetľovať, že na Slovensku je najväčšia nezamestnanosť od roku 2005, rovnako aj prudký pokles hospodárskeho rastu, reálnych miest a prudké zdražovanie.

Šéf Smeru tvrdí, že premiérka nebude kandidovať aj preto, lebo uteká pred kauzou daňového riaditeľstva, korupčnými škandálmi a pred otázkami, prečo jej najbližší poradcovia brali úplatky z dotácií a prečo firmy blízke jej poradcovi profitovali na protipovodňovom programe. „Iveta Radičová sa veľmi mýli, ak si myslí, že môže utiecť s čistým štítom,“ povedal Fico. Dodal, že Smer-SD sa jej bude na všetky tieto témy pýtať.
 

Vyberte región