Spolupráca medzi SNS a Belousovovej stranou je nereálna

26.10.2011 Bratislava

Odporúčame:

BELOUSOVOVÁ: SNS by mi mala poďakovať, že je v parlamente

Belousovová už nie je členkou SNS

Anna Belousovová požiadala o registráciu svojej strany

SLOTA: My sa nebojíme ničoho, len maďarskej expanzie
 
BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Šanca na predvolebnú spoluprácu Slovenskej národnej strany (SNS) a strany Národ a spravodlivosť (NaS), ktorú založila nezávislá poslankyňa Anna Belousovová, neexistuje.

"Ja osobne, samozrejme, pani Belousovovej prajem veľa úspechov v jej politickom živote, ale toto neprichádza do úvahy," vyhlásil na tlačovej besede líder SNS Ján Slota.

Doterajšiu politickú kariéru strávila Belousovová v SNS, ktorej v rokoch 1999-2003 aj šéfovala. V roku 2001 však Ján Slota založil Pravú SNS a v parlamentných voľbách v roku 2002 sa ani jedna z týchto strán do parlamentu nedostala.

Národniari sa opäť spojili v roku 2005 a predseda strany Ján Slota ju po voľbách v roku 2006 doviedol do vlády s Robertom Ficom. Na neúspech vo voľbách v roku 2010, keď SNS len tesne prekročila hranicu potrebnú na vstup do parlamentu, Belousovová reagovala kritikou vedenia, čo ju stálo členstvo v strane.

Založenie NaS oznámila 27. mája, s verejným zberom podpisov začal prípravný výbor strany 18. júla. O registráciu strany NaS Belousovová požiadala 7. októbra. O možnej spolupráci s národniarmi je podľa Belousovovej predčasné hovoriť.
 

Vyberte región