Daniel Lipšic sa zúčastní na rokovaní Rady ministrov

26.10.2011 Celý región

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Minister vnútra Daniel Lipšic sa vo štvrtok zúčastní na rokovaní Rady ministrov vnútra a spravodlivosti Európskej únie v Luxemburgu.

Ministri budú navrhovať kroky na posilnenie spolupráce medzi Európskou úniou a krajinami Východného partnerstva, kde patrí napríklad Ukrajina, Bielorusko, Arménsko, Moldavsko, Azerbajdžan alebo Afganistan.

Spolupráca medzi krajinami sa bude týkať hlavne oblasti migrácie, azylu, vízového režimu, boja proti organizovanému zločinu či obchodovaniu s drogami.

„Región Východného partnerstva zaraďuje Slovensko k prioritným, preto rozširovanie spolupráce vítame a vyzdvihujeme potrebu zasadnutí na ministerskej úrovni," povedal minister vnútra Daniel Lipšic.

Témou rokovania bude tiež boj proti drogám a s ním spojené prístupy znižovania alebo minimalizácie škôd spôsobených drogami. Bodom spoločných rozhovorov bude aj Európsky pakt proti syntetickým drogám, ktorého prijatie Slovensko podporuje.

"Ministri vnútra a spravodlivosti budú okrem iného diskutovať aj o programe pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín, o budovaní spoločného európskeho azylového systému a o sledovaní financovania terorizmu," uviedla Miriama Gramatová z komunikačného odboru Kancelárie ministra vnútra.

Slovenská republika sa v rámci financovania terorizmu prikláňa skôr k možnosti zlepšiť už existujúci a overený systém výmeny informácií spojených s finančnou kriminalitou. Na programe rokovania Rady ministrov vnútra a spravodlivosti v Luxemburgu je 21 bodov, z toho 15 bodov je v pôsobnosti ministerstva vnútra.
 

Vyberte región