Vláda Smeru a pravice bude podľa NaS bruselský zlepenec

27.10.2011 Bratislava

NaS pôjde do volieb samostatne, oznámila líderka strany Belousovová

Novozaložená strana Národ a Spravodlivosť (NaS) pôjde do predčasných parlamentných volieb samostatne. Ako dnes povedala líderka NaS, poslankyňa parlamentu Belousovová, drvivá väčšina ľudí na kandidátke budú osobnosti, ktorí budú v politike po prvý raz.

„Myslím, že to potrebuje Slovensko, prevetrať slovenský parlament,“ povedala dnes na tlačovej besede na pôde parlamentu.

Konkrétne mená Belousovová neprezradila s tým, že strana ich bude predstavovať postupne. Zdôraznila však, že to budú ľudia, ktorí robia Slovensku dobré meno a v profesionálnej kariére už niečo dokázali. „Nie zasedení politici.“

NaS ministerstvo vnútra zaregistrovalo 18. októbra, ustanovujúci snem sa bude konať 12. novembra od 10:00 v Nitre. Okrem iného sa na ňom bude voliť predseda strany. Odporúčame:

Spolupráca medzi SNS a Belousovovej stranou je nereálna

Únia sa dohodla s bankami, Slovensko dostalo výnimku

Vláda Ivety Radičovej padla, euroval neprešiel

Prezident poveril Ivetu Radičovú dočasným vládnutím

Iveta Radičová v predčasných voľbách kandidovať nebude
 
BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Prípadná vláda Smeru-SD a pravice bude „bruselským zlepencom“, tvrdí líderka novovzniknutej strany Národ a Spravodlivosť (NaS) Anna Belousovová o prípadnom vládnom spojení Smeru-SD a pravicovej SDKÚ-DS či KDH po voľbách.

„Bude zárukou ohromnej nestability a ohromného hazardu so Slovenskom. Jediné, čo môžu zaručiť, je, že to bude bábková vláda ovládaná z Bruselu. Jedna maňuška bude červená, druhá modrá, ale na ruke to bude mať bábkoherec, ktorý bude v Bruseli,“ povedala dnes na tlačovej besede s tým, že ochota ustupovať EÚ je jediným spoločným menovateľom parlamentnej ľavice a pravice. Tvrdí, že Slovensko naopak potrebuje vládu, ktorá ochráni záujmy občanov voči Bruselu.

Servilnosť pravice voči Bruselu Belousovová demonštrovala na schválení navýšenia eurovalu aj za cenu pádu vlastnej vlády. Budúcu nestabilitu si Belousovová vysvetľuje hlbokými názorovými rozpormi medzi Smerom-SD a SDKÚ-DS či KDH. Nazdáva sa, že rozdiely medzi nimi sú ešte väčšie, ako v dosluhujúcej koalícii. Nezhody na legalizácii registrovaných partnerstiev či dekriminalizácii marihuany medzi SaS a KDH považuje za parciálne. „Ale ak tu bude vláda, ktorá má založené svoje antagonizmy v názoroch na riešenie reforiem na tom, aké majú byť sociálne podmienky, ako má fungovať ekonomika, to je vláda, ktorá bude nestabilná,“ podčiarkla.

Belousovová si nemyslí, že by generálna línia, ktorá strane SDKÚ-DS spoluprácu so Smerom-SD zakazuje, bola kľúčovou prekážkou pre vzájomnú spoluprácu. „Po skúsenostiach pri hlasovaní o predčasných voľbách možno zmenia aj názov,“ poznamenala s úsmevom. Navyše sa nazdáva, že konanie predčasných volieb je v takejto situácii zbytočné, lenže KDH a Smer-SD na nich boli dohodnutí vopred. „Keď sa máte radi, tak sa zoberte už teraz. Načo čakáte so svadbou až po voľbách?“ vyzvala lídrov koalície a opozície.

Výsledky dnešného nočného rokovania v Bruseli, ktoré znamenajú, že Slovensko sa nezúčastní na navýšení pôžičky Grécku, Belousovová za víťazstvo nepovažuje. Tvrdí, že Brusel sa takto snaží pred voľbami pomáhať stranám, ktoré podporili euroval. „Po voľbách to navýšenie bude aj s úrokami,“ obáva sa.

Nadchádzajúce voľby poslankyňa považuje za možnosť, aby občania prekazili plány veľkých strán a manipulátorov, ktorí sa už vidia vo vládnych kreslách. „Voľby môžu dokázať že slovenský národ má vlastný rozum, vlastnú vôľu. Dokážu ochrániť Slovensko od tých, ktorí majú nachystané vlastné scenáre,“ nádeja sa.
 

Vyberte región