Poslanci z OKS nebudú na kandidátke Mostu-Híd

27.10.2011 Bratislava

Odporúčame:

Prezident poveril Ivetu Radičovú dočasným vládnutím

SaS rozhodne o kandidátoch do volieb na poslednú chvíľu

Vláda Smeru a pravice bude podľa NaS bruselský zlepenec

DZURINDA: Spolupráca SDKÚ a Smeru je ako spojiť vodu a oheň

Smer je pre KDH vypočítateľnejší ako SaS
 
BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) - Poslanci z Občianskej konzervatívnej strany (OKS) nebudú na kandidátke strany Most-Híd. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Mosta-Híd Nora Czuczorová.

„S predstaviteľmi OKS sme v mnohých otázkach našli spoločnú reč v uplynulom období. Ctíme si zásady našich partnerov, ale nemôžeme súhlasiť s vyhranenými postojmi, ktoré bránia prijímať zdravé kompromisy v záujme dosiahnutia vyšších cieľov," povedal predseda Mosta-Híd Béla Bugár po stretnutí so šéfom Občianskej konzervatívnej strany, na ktorom dnes rokovali o možnostiach spoločného predvolebného postupu.

Podľa Bugára takýchto kompromisov musí byt schopný každý politik a každá strana, ktorej okrem straníckych cieľov záleží aj na osude krajiny. „Fakt, že poslanci z OKS pomohli povaliť vládu, vylučuje ich účasť na našej kandidátke,“ dodal.

OKS do parlamentných volieb v roku 2010 šla na spoločnej kandidátke so stranou Most-Híd. Do parlamentu sa dostali štyria poslanci - okrem Zajaca i Peter Osuský, Ondrej Dostál a František Šebej. Šebej po nevyslovení dôvery vláde aj poslancami z OKS zo strany vystúpil. "Urobil som tak pre dôležité názorové rozdiely na niektoré veci, napríklad na euroval," povedal vtedy Šebej.
 

Vyberte región