SDKÚ a SaS sa podľa Fica pretekajú, kto je väčší smerobijec

27.10.2011 Bratislava

Odporúčame:

DZURINDA: Spolupráca SDKÚ a Smeru je ako spojiť vodu a oheň

Poslanci z OKS nebudú na kandidátke Mostu-Híd

Vláda Smeru a pravice bude podľa NaS bruselský zlepenec

SaS rozhodne o kandidátoch do volieb na poslednú chvíľu

Smer je pre KDH vypočítateľnejší ako SaS BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) - Vyjadrenie Mikuláša Dzurindu, ktorý odmieta povolebnú spoluprácu so Smerom-SD, je podľa lídra tejto strany Roberta Fica iba výsledkom pretekov, ktoré rozbehla SaS s SDKÚ-DS o to, kto bude väčší smerobijec.

„Nič iné za tým nie je. Pravicový zlepenec je mŕtvy a Dzurinda kričí, nech žije nový zlepenec na čele s Dzurindom,“ vyhlásil Fico dnes na tlačovej besede.

Podľa neho si ľudia musia vybrať medzi tým, čo tu bolo pätnásť mesiacov na čele s Dzurindom, alebo stabilnú vládu, ktorá bude garantovať ochranu pre ľudí.

„My ponúkame stabilnú, silnú a ochranársku vládu. Slová Dzurindu vnímam pozitívne. Je prejavom malosti vylučovať a nevylučovať. Ide o to, či Slovensko obstojí, alebo neobstojí v tomto neľahkom období. Dzurinda včera urobil jednu z veľkých politických chýb. Nám to zjednodušilo situáciu,“ vyhlásil.

SDKÚ-DS si po marcových predčasných voľbách nesadne do jednej vlády so Smerom-SD. V stredu to povedal šéf SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. Medzi stranami vidí neprekonateľné rozdiely, prirovnáva ich k ohňu a vode. "Nebudeme v rovnakej vláde," povedal Dzurinda.

Smer-SD okrem SDKÚ-DS odmietli aj SaS a Most-Híd. KDH sa k tejto otázke zatiaľ nevyjadrilo.

 

Vyberte región