Mikuláš Dzurinda chce ponúknuť mocenskú alternatívu

29.10.2011 Bratislava

Odporúčame:

KDH po voľbách nepôjde vládnuť iba so Smerom

DZURINDA: SDKÚ je, ak nie silnejšia, tak rovnako silná

Iveta Radičová v predčasných voľbách kandidovať nebude
BRATISLAVA/ZVOLEN 29. októbra (WEBNOVINY) - SDKÚ-DS je podľa svojho predsedu Mikuláša Dzurindu pripravená na spoločný postup so stranami KDH a Most-Híd do parlamentných volieb a tiež po marcových voľbách.

Dzurinda hovorí, že musia ľuďom ponúknuť čosi, čo sa škaredo povie mocenská alternatíva.

"Chcem verejne privítať iniciatívu Bélu Bugára. Chcem povedať, že protivládou vláde jednej strany je spolupráca SDKÚ-DS s Kresťansko-demokratickým hnutím a politickou stranou Most-Híd," vyhlásil Dzurinda v prejave na rokovaní Ústrednej rady SDKÚ-DS vo Zvolene.

Podľa neho ťažké časy uplynulých týždňov spomínané strany neobyčajne zomkli. "Vnútorne veľmi silno cítim, že, keď pôjdeme spolu do aj po voľbách, Slovensko má nádej," povedal predseda SDKÚ-DS.

Bugár už medializoval v denníku Sme, že SDKÚ, KDH a Most-Híd by podľa neho mohli do volieb postaviť jednotnú alternatívu k Robertovi Ficovi. „Ak vznikne pravicový blok, môže byť protiváhou. Šéf Most-Híd nespresnil, ako by mala spolupráca pravice vyzerať. „Takto ďaleko to ešte nie je.“ Most sám do vlády so Smerom nepôjde, prioritou je stredopravá koalícia.

Dzurinda dnes pripomenul, že už rozbehli prácu volebného štábu pod vedením Kamila Homoľu, vyhlásili primárky na lídra strany a potrebujú dohodnúť, ako zostavia kandidátnu listinu, keďže času je málo. O tom všetko budú na rokovaní rady hovoriť.
 

Vyberte región