Sulíkovci odmietajú tvrdenia, že strana bola výťahom k moci

29.10.2011 Bratislava

Odporúčame:

Iveta Radičová končí v SDKÚ-DS

Iveta Radičová potvrdila, že vo voľbách kandidovať nebude

Iveta Radičová dala SDKÚ frčku do nosa

OBRAZOM: Vzostup a pád vlády Ivety Radičovej

Vláda Ivety Radičovej padla, euroval neprešiel

OBRAZOM: Takto padla vláda Ivety Radičovej
 
BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Niektorí presluhujúci politici sú tu podľa SaS zrejme už tak dlho, že stratili všetok nadhľad a odlišný názor ako je ten ich považujú za populizmus.

Strana tak v sobotu reagovala na kritické vyjadrenia predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu počas jeho prejavu na Ústrednej rade strany.

Podľa jeho slov SaS svojím antieurópskym populizmom potopila vládu, obetovala záujmy Slovenska straníckemu populizmu. Ako povedal, SaS bodovala pred poslednými voľbami najmä medzi mládežou.

„Viete rovnako, že tie kľúčové veci nemali šancu na uplatnenie vo vládnom programe, no tak hľadali agendu. To tak býva, keď sa vymyslí strana ako výťah k moci bez hodnotového ukotvenia, bez jasnej programovej línie,“ skonštatoval.

SaS zaradil medzi „novotvary“ s krátkym trvaním ako boli strany SOP alebo ANO. Opäť sa ukázalo, že pokusné stranícke novotvary nepriniesli slovenskej politickej scéne nič dobré, píše sa v spoločnom vyhlásení ústrednej rady strany.

"Ak pán Dzurinda tvrdí, že SaS bola len výťahom k moci, zabudol na jeden detail – každý z predstaviteľov SaS sa viac než slušne dokáže vlastnou prácou zabezpečiť aj bez politiky," uviedla SaS v reakcii na svojej webovej stránke. V stanovisku sa ďalej píše, že "ak by sme tak veľmi túžili po moci, ako sú niektorí presluhujúci politici evidentne zvyknutí, zahlasovali by sme v prípade eurovalu proti svojmu presvedčeniu a záujmom občanov, a vládli by sme všetci pekne spolu celé štyri roky".

Kvôli tomu však do politiky nešli. Tvrdia, že ich dôvodom bolo presvedčenie, že Slovensko môže byť skutočne slobodnou a sebavedomou krajinou, kde sa dodržiavajú pravidlá a odlišný názor sa netrestá. Na ďalšie prejavy nervozity pána Dzurindu nebude strana reagovať.
 

Vyberte región