Robert Fico nechápe, ako ho môže premiérka kritizovať

30.10.2011 Bratislava

Odporúčame:

Cestu smrti medzi Nitrou a Zlatými Moravcami nahradila R1

Bazometer: R1 - PR1BINA

Iveta Radičová končí v SDKÚ-DS

Postavenie Ivety Radičovej vo vláde bolo neudržateľné

Politológ: Iveta Radičová pretrháva všetky mosty k politike
 
BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico nerozumie, ako niekto môže kritizovať jeho účasť na otváraní rýchlostnej cesty R1, teda projektu, za ktorý ako bývalý premiér zožal množstvo kritiky a útokov.

Premiérka Iveta Radičová kritizovala toto piatkové podujatie, kde pásku strihali politici za KDH spoločne s predstaviteľmi Smeru-SD.

Minister dopravy Ján Figeľ a predseda parlamentu Pavol Hrušovský si tam podávali ruky s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom a bývalým ministrom dopravy za Smer-SD Ľubomírom Vážnym.

„Tak som sa pozerala na to prestrihávania pásky, chvíľu som tomu ani neverila. Kládla som si otázku: to je čo za cesta politických odpustkov? To vedie akým smerom? Smerom,“ povedala Radičová.


Obrovské zadosťučinenie pre Fica

Fico hovorí, že jeho zámer, prečo sa zúčastnil na otváraní novej cesty, bol iný. "Cieľom mojej návštevy na R1 a otvorení tohto významného projektu, nebolo si podávať ruky a ukazovať nejakú politickú blízkosť. To je pre mňa a pre mojich ľudí z vlády, obrovské zadosťučinenie a to, že je to úspešný projekt, o tom nikto nepochybuje," vyhlásil v relácii STV O päť minút dvanásť.

Dodal, že ak niekomu už prekáža aj to, že sa hlásia k odvážnym rozhodnutiam, ktoré prijali v pomerne ťažkých rokoch a tieto rozhodnutia za dva roky priniesli 51 kilometrov diaľnic, tak sa mu to zdá čudné.


Vysoké náklady na údržbu

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda vyzýval, aby sa premiérke nezazlievalo, keď sa rozhodne povedať nejaký výrok.

"Ja som včera prešiel po tej ceste - je super- a treba dať, ako sa ľudovo hovorí kalap dole pred našimi projektantmi, technikmi, robotníkmi, inžiniermi. Ale problém je v tom - koľko je tých kilometrov? 51 si tuším hovoril - tak problém je v tom, že nám vychádza, že za tie peniaze malo byť postavených 102 nie 51 kilometrov - to je problém," vyhlásil Dzurinda.

Problém je podľa neho v tom,, že ich čísla hovoria, že sa to bude 30 rokov udržiavať za strašné peniaze.

Nechcel sa vyjadrovať k tomu, že tam boli aj predstavitelia KDH, tu by však podľa vlastných slov možno nemal ďaleko k tomu, že by sa nad tým veľmi nepozastavoval.

Dzurinda mal tiež pozvánku. "Urobil som si na to svoj názor, koniec koncov, veď to nie je ani povinnosť, ani nevyhnutnosť," dodal Dzurinda.
 

Vyberte región