Primátor Martina bude na kandidátke bugárovcov

07.11.2011 Martin

Odporúčame:

Potvrdené, na kandidátke Obyčajných ľudí bude OKS aj KDS

František Šebej bude na kandidátke strany Most-Híd

Voliči Smeru očakávajú, že strana zostaví vládu sama
 
BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) – Primátor Martina Andrej Hrnčiar bude kandidovať v parlamentných voľbách na kandidačnej liste strany Most-Híd.

Dnes to Hrnčiar oznámil na tlačovej besede spolu s predsedom strany Bélom Bugárom. Ten ocenil najmä projekt transparentnosti v Martine.

Taký projekt by mal podľa neho fungovať aj na štátnej úrovni. „Preto sme mu ponúkli miesto na kandidátke,“ zdôvodnil Bugár. Hrnčiar má posilňovať práve túto časť programu strany. „Hrnčiara som si nevšimol len teraz. Pán primátor je zodpovedný človek, som presvedčený, že bude stabilným členom nášho klubu,“ dodal.

Hrnčiarovi pred niekoľkými týždňami nenapadlo, že bude na kandidátke Most-Híd. „Presvedčili ma dva rozhovory s Bugárom,“ uviedol s tým, že mu zarezonovala najmä Bugárova veta: „Čo by sa dalo urobiť pre Slovensko?“


Problémy s poslancami SDKÚ

Hrnčiar sa netají osobným dlhoročným priateľstvom s ministrom financií a podpredsedom SDKÚ-DS Ivanom Miklošom. O kandidatúre mu povedal, ale povolenie si nepýtal.

Zdôraznil, že má v mestskom zastupiteľstve problémy s SDKÚ-DS, ktoré kritizuje všetky jeho kroky. Najmä má ísť o poslanca NR SR Stanislava Janiša. V posledných komunálnych voľbách Hrnčiara svojim voličom odporučil voliť Smer-SD.

„Jediný predseda Smeru-SD Robert Fico správne vyhodnotil situáciu v Martine. Fico vyhodnotil, že nemajú takú osobnosť, ktorá by mi konkurovala,“ povedal. Hrnčiar bol donedávna aj funkcionárom Matice slovenskej. Členstva sa listom vzdal, lebo Matica je kultúrna ustanovizeň, ktorá nemá byť spájaná s politikou.

Hrnčiar prijal kandidatúru aj pre osobu Bugára. „Vnáša do slovenskej politiky zmierlivosť a pokoj,“ konštatoval. Presvedčilo ho, že nechceli, aby bol členom strany.

Bugár tvrdí, že má ďalšie rokovania aj s inými osobnosťami. Minulý týždeň Most-Híd predstavil ako osobnosť na kandidátke do volieb poslanca NR SR Františka Šebeja, ten za Bugárovu stranu kandidoval aj v roku 2010.
Predčasné parlamentné voľby budú 10. marca 2012.
 

Vyberte región