V Jasnej alpské MSJ 2014, Gantnerová:"Je to honor, nie biznis"

08.11.2011 Liptovský Mikuláš

Schladming 8. novembra (TASR) - Slovenské zimné stredisko Jasná bude v marci roku 2014 hostiteľom juniorských MS v alpských lyžiarskych disciplínach. Rozhodla o tom Rad Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) na svojom zasadnutí v rakúskom Schladmingu.

Podujatie pre slovenský šport podčiarkne riadne nabitú zimu, keďže vo februári sa v ruskom rezorte Soči uskutoční zimná olympiáda. Jasná svoje možnosti smerom k šampionátu otestuje už v tejto sezóne. Najprv pretekmi Európskeho pohára 7.-8. februára 2012, keď dostatočná homologizácia tratí umožnila zorganizovať ženský super-G a superkombináciu. V Nízkych Tatrách domáca zjazdárska zima aj vyvrcholí, v dňoch 19-.20. marca majstrovstvami Slovenska.

"Je to pre nás veľká výzva a ide v línii cieľov ministerstva školstva, ktoré preferuje športovanie detí, dorastu a mládeže. Aby sme uspeli, tak sme zmenili pôvodný zámer z 2015 na 2014," konštatovala pre TASR šéfka Slovenskej lyžiarskej asociácie Janka Gantnerová. Pre SLA je to iste plusový bod, ale v momentálnej situácii celého slovenského lyžovanie vyvstáva otázka, ako sa pri organizácii vyhnúť tým mínusovým: "Poďakovanie patrí najmä stredisku Jasná, ktoré zvýšilo svoju investíciu, bez nej by sme neboli schopní realizovať skoršiu kandidatúru. Organizujeme to preto, že je to honor a nie biznis. Čo sa týka nákladov, MSJ je podujatie, kde si účastnícke výpravy platia ubytovanie sami, takže najväčšia položka odpadá. Pevne veríme, že sa so strediskom dohodneme na kvalitnej a výhodnej dlhodobej spolupráci a nijako to neohrozí rozpočet asociácie."

Investovalo sa najmä do tratí a homologizovali sa trate aj pre zjazdy a super-G preto, že prevádzkovatelia vytiahli kanóny na mechanické zasnežovanie aj do vyšších terénov.
 

Vyberte región