Bratislava musí v budúcom roku splatiť 30-miliónový dlh

09.11.2011 Bratislava

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) - V roku 2012 bude musieť mesto Bratislava splatiť 30 miliónov eur dlhov, rozpočet mesta sa tak dostane do vyrovnaného stavu.

Ako dnes uviedol primátor Milan Ftáčnik, Bratislava bude pokračovať v ozdravovaní mestských financií a aj naďalej sa bude šetriť na bežnom chode, čím by sa malo ušetriť 10 miliónov eur.

Počíta sa s predajom majetku mesta za 14 miliónov eur a mesto možno ponúkne na predaj aj časť nejakého mestského podniku. Ak bude na decembrovom zastupiteľstve schválené všeobecne záväzné nariadenie o dani z nehnuteľnosti, občanov sa dotkne jej zvýšenie o 20 percent.

To by do rozpočtu mesta malo priniesť štyri milióny eur. Mesto ráta aj s o deväť percent vyššími príjmami z dane z príjmu fyzických osôb oproti tomuto roku. Ako Ftáčnik uviedol, v pondelok bude predložená verzia rozpočtu pripravená na verejné pripomienkovanie a nový rozpočet mesta by mal byť schválený 15. decembra na zasadnutí mestského zastupiteľstva.

„Našli sme spôsob, ako rozpočet pre rok 2012 dostať do stavu vyrovnaný,“ povedal primátor. Ako však zároveň dodal, mesto chce zabezpečiť aj rozvojové programy, na ktoré však zatiaľ nemá „ani jedno euro“. Ako primátor uviedol, medzi rozvojové programy, ktoré by mesto chcelo zrealizovať, patrí nová plaváreň, rozvoj cyklotrás či oprava Starého mosta. Ftáčnik uviedol, že okrem predaja bežného majetku by chcelo mesto ponúknuť na predaj aj časť nejakého mestského podniku, inak podľa neho nebude možné nájsť peniaze na rozvoj mesta
 

Vyberte región