SDKÚ nepotrebuje silného vodcu, povedal šéf Dzurinda

15.11.2011 Bratislava

BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) – Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda v utorok na tlačovej besede predstavil sedem základných vlastností, ktorými bude chcieť strana osloviť v predvolebnej kampani voličov.

„Prvým atribútom je aktivita. Vždy sa nám v dobrom osvedčil priamy kontakt s voličom. Tak to bude aj pred týmito voľbami,“ povedal Dzurinda.

SDKÚ-DS bude síce v kampani využívať aj internet, ale Dzurinda zdôraznil, že jeho ľudia sa nikdy nebáli ľuďom postaviť zoči voči, naopak v diskusii sa najlepšie vytríbi názor. „Dominovať teda bude priamy kontakt s voličom,“ dodal.

SDKÚ je podľa Dzurindu stranou do ťažkých čias. Podľa Dzurindu atribúty, ktoré charakterizujú stranu, sú odbornosť, skúsenosť, stabilita, pevnosť, odvaha a spoľahlivosť. „Naša strana je charakteristická vlastnosťami, ktoré sú potrebné na riešenie krízových situácií. Nadchádzajúce voľby budú o riešení problémov,“ uviedol s tým, že cesta pre našu prosperitu vedie len cez spoluprácu s inými národmi.

„Nikdy nedopustíme, aby sa Slovensko znovu dostalo do izolácie,“ povedal s tým, že je nevyhnutné, aby dnes rozhodnutia v Európe Slovensko ovplyvňovalo.


Každý má toľko miesta, koľko si vytvorí

SDKÚ-DS má želanie dokončiť to, čo v lete 2010 začali.

„Radi by sme tieto zmeny zavŕšili, aby občania pocítili ich pozitívne dôsledky,“ povedal predseda strany. Zároveň vyhlásil, že SDKÚ-DS je jednotná a pevná. Na poslednej ústrednej rade cítil obrovskú jednotu a zomknutosť. „Sme tímom, sme partiou politikov, ktorí nepotrebujú silného vodcu a každý má toľko miesta, koľko si sám dokáže vytvoriť,“ uviedol Dzurinda.

SDKÚ-DS je podľa neho kombináciou skúsenosti a dravosti. „Okrem skúsených politikov máme silný dravý druhý sled,“ povedal. Ako príklady spomenul politikov ako Pavol Frešo, Sergej Ivančo, Martin Fedor, Milan Ježovica, Mária Kolíková, Miroslav Beblavý, Vladimír Tvaroška a Martin Bruncko. „Ponúkneme atraktívnu kandidačnú listinu,“ dodal.


Populizmus na Slovensku

Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš informoval, že v strane rozbehli prípravy na volebnom programe, ktorýpredstavia v decembri.

Program nadviaže na program z roku 2010 Pre silnejšiu strednú vrstvu a pre moderné Slovensko. Slovensku podľa Mikloša nepomôže populizmus Roberta Fica ani Richarda Sulíka.

Pripomenul, že SDKÚ-DS začala robiť poriadok vo verejných financiách. „Deficit sme znížili z osem percent na 4,9. Znížili sme výdavky štátu,“ konštatoval.

V novembri zorganizuje SDKÚ-DS desať verejných diskusií, sedem regionálnych fór, jedenásť spomienok na November ´89. „Ľudia sa boja, že prídu o prácu. Silno rezonovala téma boja proti korupcii,“ konštatovala podpredsedníčka strany Lucia Žitňanská po stretnutí s občanmi v Novej Bani.

V predvolebnej kampani minie SDKÚ-DS dva milióny eur, na ktoré si zoberie úver z komerčnej banky pôsobiacej na Slovensku.

SDKÚ-DS minie na kampaň o milión eur menej ako pred dvoma rokmi.
 

Vyberte región