Minister obrany Galko je klamár, tvrdí jeho predchodca

15.11.2011 Bratislava

Odporúčame:

Minister Galko pre pokoj v dome zastavil kúpu áut Rezort obrany Baškovu kritiku odmieta

„Pán Baška sa v minulosti už viackrát verejne strápnil a dnes to urobil znova. Máme k dispozícii dve kúpne zmluvy z roku 2009 a 2010, teda z čias ministrovania pána Bašku, kde ministerstvo obrany v tom čase zakúpilo rovnakým spôsobom priamo rovnaké vozidlo za takmer 180, resp. 190-tisíc eur. Štát teda za Bašku prerobil takmer 30-tisíc eur na jednom jedinom vozidle,“ uviedol hovorca rezortu obrany Ivan Rudolf.
 
BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) – Bývalý minister obrany a poslanec za Smer-SD Jaroslav Baška si myslí, že minister obrany Ľubomír Galko preto tak kričal o netransparentnosti a predraženosti za bývalej vlády, aby sa pod Galkovou taktovkou dalo na ministerstve obrany nehanebne kradnúť.

„Je klamár,“ povedal Baška na Galkovu adresu. Bašku o tom presviedčajú dve rámcové zmluvy na nákup nákladných áut, ktoré uzavrel rezort obrany po páde vlády. „Zaujímavé na týchto dvoch zmluvách je aj to, že sú bez ceny,“ vyhlásil Baška, ktorý si vyhľadal, za koľko kupoval rezort autá Aktis za jeho ministrovania a teraz.

Za neho to bolo za rovnaký model asi 148 180 eur, teraz je to 161 520 eur. Rozdiel na jednom aute je 13 340 eur bez DPH. „Pýtam sa pána Galka, čo sa stalo za rok a pol, že cena týchto áut stúpla o takúto výšku,“ povedal Baška.

Podľa neho je očividné, že sa s podpisom týchto zmlúv Galko niekde ponáhľal. „Ponáhľal sa s podpisom týchto zmlúv a teraz nebudem osobný, ale bohviekde tieto rozdiely v tých financiách putovali. Či to išlo na financovanie jeho materskej politickej strany, alebo kde,“ dodal Baška s upozornením, že jedna zmluva mala platiť šesť a druhá päť rokov.

Na celom procese je podľa neho zaujímavé aj to, že tieto zmluvy boli zadané priamo, bez verejného obstarávania.
 

Vyberte región