Chcel zabiť matku, na diskotékach porušoval autorské práva, krádeže

25.07.2005 Celý región

Syn chcel zabiť matku – už je vo väzbe\r\nPopradský policajný vyšetrovateľ počas víkendu obvinil z trestného činu násilia 54-ročného muža zo Svitu a dal ...
Syn chcel zabiť matku – už je vo väzbe
Popradský policajný vyšetrovateľ počas víkendu obvinil z trestného činu násilia 54-ročného muža zo Svitu a dal návrh na jeho vzatie do väzby. Muž bol v minulosti už 8 krát súdne trestaný.

Skutku sa obvinený dopustil tým, 20. júla 2005 v popoludňajších hodinách v mieste bydliska fyzicky napádal svoju 79-ročnú matku. Udrel ju po krku fľašou od piva, škrtil ju a vyhrážal sa jej zabitím.
V piatok bol rozhodnutím Okresného súdu v Poprade obvinený muž vzatý do väzby.

Hral na diskotékach – porušoval autorské práva
Pre trestný čin porušenia autorského práva vzniesli Humenskí policajti obvinenie 29-ročnému Humenčanovi. Ten počas júlových víkendových dní na diskotékach v rôznych zariadeniach bez súhlasu spoločnosti Slovgram verejne šíril produkciu hudobných nahrávok, teda nosičov neoriginálnej výroby, vyrobených bez súhlasu oprávnených držiteľov autorských práv a zaplatenia autorských poplatkov.

Policajti chytili zlodejov pri krádeži
Prešovský policajný vyšetrovateľ včera vzniesol obvinenie pre trestný čin krádeže spáchaný formou spolupáchateľstva 5-tim Lipiančanom ( traja z nich sú mladiství). Všetci spolu v piatok v noci po predchádzajúcej vzájomnej dohode vykonali vlámanie do objektu stavebnín v Lipanoch a vynášali rôzny stavebný medený materiál. Priamo pri čine ich nachytala policajná hliadka z Obvodného oddelenia v Lipanoch. Spoločnosti vlastniacej stavebniny spôsobili škodu vo výške 63 043, - Sk. Trestne stíhaní sú na slobode.

Počas víkendových dní boli vykradnuté viaceré firmy v našom kraji.

Z objektu Centra voľného času v Sabinove zlodeji ukradli veci v hodnote 10 000, - Sk ku škode MÚ Sabinov.
Z uzamknutého plechového skladu medzi rodinnými domami na jednej z Prešovských ulíc si zlodeji odniesli lešenárske trúbky a spojovací materiál v hodnote 120 100, - Sk ku škode istej Prešovskej s.r.o.
Z autoservisu v Šarišských Michaľanoch si zlodeji odniesli rôzne veci v hodnote 100 500, - Sk.
 

Vyberte región