Zamestnanci z rezortu zahraničia lietajú o 200 eur lacnejšie

25.11.2011 Bratislava

BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) - Zamestnanci ministerstva zahraničných vecí cestujú na zahraničné pracovné cesty lacnejšie ako v minulých dvoch rokoch.

Výdavky na cestovné zamestnancov ústredia boli v roku 2011 o 37% nižšie ako v roku 2010. Ministerstvo zahraničných vecí tak usporilo viac ako 364-tisíc eur. V porovnaní s rokom 2009 boli výdavky v roku 2011 nižšie o 41%, čo predstavuje úspory 436-tisíc eur.

Výdavky rezortu diplomacie na jednu zahraničnú cestu sa tak oproti minulým dvom rokom znížili o viac ako 200 eur. Úsporu na letenkách dosiahlo ministerstvo uzatvorením Rámcovej dohody na zabezpečenie leteckej prepravy osôb pri zahraničných a tuzemských pracovných cestách z mája 2011.

Základnou myšlienkou dohody je získanie najvýhodnejších cenových ponúk na leteckú prepravu, pričom každé letecké spojenie sa vyberie na základe individuálnej súťaže medzi šiestimi dodávateľmi. "Za pol roka fungovania sa takto nastavený systém ukázal ako veľmi efektívny, pričom sa dosiahla výrazná úspora peňažných prostriedkov," informovali z tlačového odboru ministerstva.

K 30. októbru ministerstvo objednalo, rezervovalo a kúpilo 498 leteniek. Do efektívneho letenkového tendra sa zapojilo aj ďalších 15 inštitúcií štátnej správy.
 

Vyberte región