Exminister Ľubomír Galko odhalil zradcu

25.11.2011 Bratislava

BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) - Utajované materiály z prostredia Vojenského obranného spravodajstva (VOS) vynášal zrejme jeden z vedúcich starších dôstojníkov kontrarozviedky.

Podľa exministra obrany a podpredsedu SaS Ľubomíra Galka na základe materiálov, ktoré odprezentoval vo štvrtok podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák, riaditeľ VOS Pavol Brychta dnes poslal na detektor lži všetkých pracovníkov, ktorí mohli do styku s materiálmi prísť.

Všetky preverovania skončili negatívne, len spomínaný dôstojník odmietol skúšku absolvovať. Podľa Galka bol dôstojník preverovaný aj iným postupom, ten však nešpecifikoval. Dôstojníka VOS už preradili na pracovisko, kde neprichádza do styku s utajovanými skutočnosťami. Riaditeľ VOS pripravuje v týchto chvíľach trestné oznámenie.

Galko po tomto zistení zdôraznil, že Kaliňák vo štvrtok zverejnením materiálov porušil zákon. "Zverejnil spis, záznam operatívnych informácií, a jednu časť z neho, paradoxne, zverejnil aj denník Pravda," povedal Galko.


Uložené v šuplíku

Je presvedčený, že všetky dokumenty, ktoré sa môžu v budúcnosti objaviť, už má niekto niekde odložené. "Postupne sa môžu dávkovať len s cieľom dlhodobo pripravovanej diskreditácie mojej osoby a SaS," zdôraznil a dodal, že "my sme zákon neporušili".

Dojem, ktorý sa snažil navodiť Kaliňák, že dokumenty mu prichádzajú náhodne a postupne, je obyčajná lož, pretože ich má dávno starostlivo uložené v šuplíku. Galko ďalej zdôraznil, že informácie získal riadne, nakoľko nemá svojho nástupcu a na ministerstve obrany stále funguje normálne. Keď bude mať nástupcu, rezort mu odovzdá. Také bolo želanie premiérky.
 

Vyberte región