Zadržaný tyran, policajti prekazili krádež, vlámanie do elektrickej stanice

26.07.2005 Celý región

Zadržaný tyran:\r\nPrešovský policajný vyšetrovateľ včera zadržal a vzniesol obvinenie pre trestný čin týrania blízkej a zverenej osoby 53 ročnému mužovi zo Sa...
Zadržaný tyran:
Prešovský policajný vyšetrovateľ včera zadržal a vzniesol obvinenie pre trestný čin týrania blízkej a zverenej osoby 53 ročnému mužovi zo Sabinova. Skutku sa obvinený dopúšťal od septembra 1999 do 14.7.2005, kedy v jednom z rodinných domov v Sabinove sa viackrát vyhrážal zabitím a fyzicky napádal svoju manželku.

Posledného útoku na manželku sa v podnapitom stave dopustil 14.7.2005, kedy navyše pustil v dome plyn zo sporáka. V jeho ďalšom konaní mu zabránila až privolaná policajná hliadka. Muž po zadržaní policajtmi odvezený do NsP psychiatrické oddelenie. Z liečenia v tejto nemocnici bol prepustený včera a hneď bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Vlámali sa do elektrickej stanice:
Krádež vlámaním do elektrickej stanice v Lipanoch vyšetruje prešovský policajný vyšetrovateľ. Skutok včera po príchode k stanici oznámil zamestnanec elektrárni. Policajti vyšetrovaním zistili , že doposiaľ neznámy páchateľ sa vlámal do elektrickej stanice v noci z nedele na pondelok. Po prekonaní oplotenia objektu a následného vniknutia do dielne stanice, si odtiaľ odniesol rôzne elektronické súčiastky a náradia aj ďalšie iné veci v celkovej hodnote 197 900. - Sk.

Policajti prekazili krádež:
Bardejovskí policajti pristihli priamo pri čine 30 ročného muža z obce Gerlachov, okr. Bardejov, ktorý sa včera v noci pokúsil vlámať do skladu predajne potravín v Bardejovských Kúpeľoch. Podarilo sa mu vypáčiť dva visiace zámky na mrežiach a zámku na vchodových dverách. Ďalej sa však už nestihol dostať, pretože bol na mieste zaistený policajnou hliadkou.

Ukradli pušku a peniaze:
Policajný vyšetrovateľ v Poprade vyšetruje krádež vlámaním do budovy Lesov mesta Levoča, ktorú na číslo 158 oznámil jeden zo zamestnancov. Policajným vyšetrovaním sa zistilo, že ku krádeži došlo v noci z nedele na pondelok. Páchateľ v tej dobe najprv znefunkčnil zabezpečovaciu signalizáciu a vypáčením okenných mreži a okna vnikol dnu. Pri prehľadávaní kancelárií v budove vypáčil ešte 11 dverí. Z nich následne ukradol dlhú guľovú zbraň s puškohľadom, ďalekohľad a z ohňovzdornej skrine v jednej z kancelárií finančnú hotovosť a stravné lístky. Celková spôsobená škoda bola vyčíslená na 107 521. - Sk.

Prehľad o dopravných nehodách za deň 26. 7. 2005:
Na cestách Prešovského kraja došlo počas včerajšieho dňa k 11 dopravným nehodám, pri ktorých sa dve osoby zranili ťažko a celková spôsobená škoda bola vyčíslená na 322 000. - Sk. Najviac dopravných nehôd, šesť, sa stalo v policajnom okrese Poprad. Dve nehody boli v Bardejovskom policajnom okrese a po jednej v Humennom, Prešove a Vranove.
 

Vyberte región