Prichytení zlodeji, celokrajská policajná akcia, krádež, neplatil výživné

27.07.2005 Celý región

Zlodeji prichytení policajtmi bezprostredne po čine.\r\nVranovský policajný vyšetrovateľ včera obvinil z trestného činu krádeže vlámaním 16-ročného mladistvého...
Zlodeji prichytení policajtmi bezprostredne po čine.
Vranovský policajný vyšetrovateľ včera obvinil z trestného činu krádeže vlámaním 16-ročného mladistvého z obce Banské, okr. Vranov.
Obvineného spolu s ďalšími dvoma maloletými chlapcami vranovskí policajti chytili o 04.00 hod. včera ráno bezprostredne po vlámaní sa do predajne umiestnenej v Dome služieb Vranov.

Po vzájomnej dohode rozbili sklenené dvere do predajne a odtiaľ odcudzili 23 kusov riflových nohavíc, čím majiteľovi predajne spôsobili škodu vo výške 11.630, - Sk.
Policajti všetkým trom dokázali ešte aj ďalšie dve vlámania . Jedno vlámanie z včerajšej noci do reštaurácie vo Vranove so spôsobenou škodou vo výške 800, - Sk. Druhé z pondelka do stánku PNS fy KAPA-DAB , odkiaľ odcudzili rôzny tovar a spôsobili uvedenej firme škodu vo výške 28 000, - Sk.
V prípade dvoch maloletých páchateľov, vzhľadom na to, že ide o osoby, ktoré pre nedostatok veku nie sú trestne zodpovedné je neprípustné ich trestné stíhanie, teda vyšetrovateľ uznesením prípad odložil. Mladistvému páchateľovi bola obmedzená osobná sloboda.

Celokrajská policajná akcia
Včera v dopoludňajších hodinách bolo na teritóriu Prešovského kraja vykonaná celokrajská preventívna špeciálna akcia. Akcia bola zameraná na preverenie úrovne vedomostí vodičov z poskytovania prvej pomoci v súvislosti s cestnou premávkou. Okrem 47 policajtov sa akcie zúčastnilo aj 31 pracovníkov Slovenského červeného kríža. Počas výkonu preventívnej kontroly policajti zistili 110 priestupkov na úseku cestnej premávky, z ktorých 69 riešili v blokovom konaní, 8 priestupkov oznámili na správne konanie a ostatné priestupky boli riešené dohovorom. Pre požitie alkoholických nápojov vodičmi policajti zadržali 3 vodičské preukazy. Pre zlý technický stav vozidiel zobrali 5 osvedčení o evidencii vozidiel.

Krádež vlámaním do auta
Bardejovskí policajti vyšetrujú od včera prípad vlámania sa do osobného motorového vozidla Mazda holandskej poznávacej značky zaparkované v Bardejove na parkovisku. 49-ročný majiteľ vozidla ubytovaný toho času v jednom z kúpeľných zariadení v Bardejovských Kúpeľoch tak prišiel o rôzne veci , ktoré mal uložené v aute v hodnote 62.000, - Sk.

Nezodpovedný otec neplatil výživné
Včera vyšetrovateľ zo Sniny vzniesol obvinenie 35-ročnému mužovi zo Stakčína zo zanedbanie povinnej výživy. Muž aj napriek právoplatnému rozhodnutiu Okresného súdu v Humennom neprispieval na výživy svojich dvoch maloletých detí sumou 2.000, - mesačne. Túto povinnosť neplnil pravidelne už od mesiaca septembra 2004 až doposiaľ.

Dopravné nehody
Počas včerajšieho dňa bolo na cestách v Prešovskom kraji spôsobených 20 dopravných nehôd, pri ktorých bola jedna osoba ťažko zranená a 2 ľahko zranené. Hmotné škody boli spôsobené vo výške 1 150 000, - Sk.
 

Vyberte región