Vianočné piesne a operné hviezdy zaznejú aj vďaka DATALANu

08.12.2011 Košice

BRATISLAVA 8. decembra (WBN/PR) - Spoločnosť DATALAN podporuje novú tradíciu Vianočných koncertov, ktoré sa tento rok konajú v Bratislave aj v Košiciach. V podaní slovenských operných sólistov zaznejú koledy, známe vianočné piesne a chýbať nebudú ani populárne árie.

Dirigentom oboch koncertov bude Martin Mázik, ktorý sa na koncertoch podieľa aj ako dramaturg. Mladý umelec spolupracuje so spevákmi svetového formátu a absolvoval turné v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, aj USA či Japonsku. „Vianočný koncert má ambíciu osloviť celé rodiny, zaradili sme preto aj rôzne populárne árie, ktoré by mohli pritiahnuť k vážnej hudbe mladých ľudí,“ vysvetľuje Iveta Malachovská, spoluorganizátorka koncertov. V Bratislave, v novej budove SND, zaspievajú Jana Bernáthová, Monika Fabianová, Miro Dvorský a Daniel Čapkovič. V Štátnom divadle Košice vystúpia Eva Hornyáková, Michaela Várady, Jaroslav Dvorský a Martin Malachovský. Slovenské koledy zaznejú netradične s veľkolepým orchestrom, zaranžovala ich skladateľka Ľubica Čekovská. Jej vianočná skladba Zimná koleda bude mať na tohtoročných koncertoch premiéru.

Vianočný koncert v Košiciach sa koná na Striebornú nedeľu 11. decembra, v Bratislave o týždeň neskôr, na Zlatú adventnú nedeľu. Vstupenky na koncerty sú už takmer vypredané. „Vo vyspelých krajinách sa opera považuje za absolútny vrchol kultúry a nesmierne nás teší, že aj na Slovensku vzbudzuje čoraz väčší záujem. Radi sa zúčastňujeme na projektoch, ktoré prispievajú k rozvoju umenia, navyše nám tu vzniká pekná tradícia koncertov, ktoré sú spojené s najkrajším sviatkom v roku,“ uviedol Igor Zeman, generálny riaditeľ spoločnosti DATALAN, a.s., ktorá je jedným z hlavných partnerov Vianočného koncertu.

Spoločnosť DATALAN pravidelne podporuje zaujímavé kultúrne podujatia a aktivity. V minulosti sa stala partnerom príbehu Perinbaba, podporila úspešné muzikály ako Producenti a Traja Mušketieri, aj vystúpenie legendárneho Leonarda Cohena. Okrem podpory kultúry a umenia DATALAN aktívne participuje aj na unikátnych projektoch v oblasti vzdelávania, športu či samosprávy, je napríklad partnerom Detskej Univerzity Komenského a Slovenského paralympijského výboru. Spoločnosť sa pravidelne zúčastňuje aj na mnohých filantropických aktivitách, za čo nedávno získala 3.miesto v rebríčku TOP firemný filantrop 2011 v kategórii malé a stredne veľké podniky.
 

Vyberte región