V Tatrách otvoria sezónu, lyžovať sa bude aj v Bachledovej doline

09.12.2011 Poprad

Tatranská Lomnica 9. decembra (TASR) – Hoci sa na niektorých svahoch vo Vysokých Tatrách lyžuje už od minulého víkendu, oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny príde na rad až túto sobotu 10. decembra. Na svahoch nad Tatranskou Lomnicou je pripravený bohatý program.
Katarína Šarafínová z Tatry mountain resorts informovala, že program sa začne na Skalnatom plese o 10.00 h, kde je pripravená Video Mánia show a produkcia na plátnach. Na medzistanici Štart vystúpia medzi 10.00 a 16.00 h hudobné skupiny Head Rock Stage, Horkýže Slíže, Wadda a Six and Kristy. V Tatranskej Lomnici pri ApresSki bare vedľa kabínkovej lanovky si budú môcť milovníci hip hopu vychutnať súboj dídžejov v mixovaní hudby, tzv. HIP HOP Ratrak Battle. Medzi sebou si to rozdajú najlepší slovenskí a českí dídžeji, a to DJ Daniell, majster Európy v mixovaní a DJ Lowa. Pripravená je tiež ukážka mixovacej techniky, scratchovanie s live prenosom na plátno a Battle Cup v mixovaní.
V miestom hudobnom klube Humno je tiež počas dňa pripravená sedliacka zabíjačka, svoje umenie predvedú remeselníci, ľudová hudba a harmonikári. Časť programu Musice Winter Opening budú môcť vďaka živému prenosu na internete sledovať aj diváci na celom svete. „V čase od 15.00 do 17.00 h uvidia to najlepšie z hudobného programu, a to koncert Horkýže Slíže a vystúpenie kapely Wadda,“ doplnila Šarafínová. Vo Vysokých Tatrách sú momentálne k dispozícii dva svahy. Na Štrbskom Plese je to zjazdovka Interski a v Tatranskej Lomnici svah zo Štartu smerom dole.
V sobotu oficiálne otvárajú lyžiarsku sezónu aj v stredisku Ski Bachledova. V prevádzke budú zjazdovky Bachledka I. a Bachledka II. Stredisko bude zatiaľ otvorené len v dňoch piatok až nedeľa.
 

Vyberte región