Mesto spolu so SNG pripravuje projekt obnovy kaštieľa Strážky

27.12.2011 Kežmarok

Spišská Belá 24. decembra (TASR) – Slovenská národná galéria (SNG) pripravuje projekt modernizácie budovy kaštieľa Strážky pri Spišskej Belej. Informoval o tom primátor mesta Štefan Bieľak. \"Problém je s vlhnutím múrov kaštieľa a rekonštrukciou by mal prejsť i samotný anglický park,\" doplnil Bieľak.
Spoločnou snahou mesta i SNG je dostať do kaštieľa viac návštevníkov, a to aj cez živé kultúrne podujatia a spoločnú marketingovú stratégiu v rámci celej destinácie Tatry. \"Zlepšiť a zatraktívniť expozíciu kaštieľa má aj projekt Historická cesta mestom Spišská Belá, ktorý momentálne realizujeme v spolupráci s kaštieľom Strážky a Múzeum J.M.Petzvala,\" doplnil primátor.
SNG sa bude v tejto súvislosti uchádzať o finančné prostriedky z eurofondov. \"Momentálne čakáme na vhodnú výzvu v rámci Regionálneho operačného programu. V rámci rekonštrukcie chceme obnoviť sanáciu základov, potrebujeme vymeniť okná vo vnútornom nádvorí, elektroinštaláciu, ide v podstate o kompletnú rekonštrukciu,\" priblížila správkyňa kaštieľa Mária Šelepová.
 

Vyberte región