Vody upadli, cesta k Čičave, Merníku a Michalku je prejazdná

17.08.2005 Celý región

Čičava/Merník/Michalok 17. augusta (TASR) - Vyliata voda po silnej búrke, ktorá sa prehnala obcami Čičava, Merník a Michalok v utorok v skorých ranných hodin...
Čičava/Merník/Michalok 17. augusta (TASR) - Vyliata voda po silnej búrke, ktorá sa prehnala obcami Čičava, Merník a Michalok v utorok v skorých ranných hodinách a zaliala tak jedinú prístupovú cestu k Vranovu nad Topľou, upadla naspäť do korýt potokov Čičavka a Krahulec.

Rozvodnené vody narobili v obci veľké škody, ktoré starostka obce Mária Nehilová momentálne nevie vyčísliť. \"Poškodené sú miestne komunikácie, korytá potokov, zaplavené sú studne, žumpy a čo je veľmi smutné aj rodinné domy v novej rómskej osade, kde voda narobila naozajstnú spúšť, bahna je tam po kolená, \" uviedla dnes pre TASR Nehilová. Dodala, že všetko, čo má ruky a nohy v obci, sa pustilo do čistenia.
Za nevyhnutné označila vyčistenie potoka Krahulec, ktorý už aj v minulosti spôsobil obci nemalé problémy. Práve vysoký stav uvedených potokov spôsobil v utorok, že spomínané obce boli až do popoludnia odrezané od sveta.
 

Vyberte región