Vlaňajšie žrebovania priniesli aj zopár zaujímavostí

16.01.2012 Celý región

BRATISLAVA 16. januára (WBN/PR) - Predchádzajúci rok priniesol z pohľadu výsledkov žrebovaní číselných lotériových hier niekoľko zaujímavostí. „V žrebovaní 14. septembra 2011 padli jackpoty v oboch ťahoch hry LOTO. V prvom ťahu išlo o jackpot vo výške 1 169 159,40 eura a v druhom to bolo 373 212,84 eura,“ informoval hovorca spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a.s. Rastislav Čépe. Dodal, že nezvyčajná situácia, ktorá nastala pri spomínanom žrebovaní v hre LOTO, sa v posledných rokoch udiala niekoľkokrát. „V roku 2010 sme zaznamenali až tri takéto žrebovania a v roku 2006 dve,“ uviedol Čépe.

Vlani sa niekoľkokrát stalo, že o jackpoty, ktoré padli v lotériových číselných hrách, sa delili dvaja hráči. „V žrebovaní hry LOTO, ktoré bolo koncom augusta, dvaja hráči z Bratislavského kraja vyhrali v druhom ťahu výhru v prvom poradí. Rozdelili si sumu 300-tisíc eur,“ pripomenul Čépe. V doplnkovej hre JOKER nastala vlani situácia, že aj najvyšší minuloročný jackpot – 207 400,98 eura si rozdelili dvaja hráči. „Dňa 21. augusta bolo v hre JOKER vyžrebované číslo 990999. To mali na svojich potvrdeniach o stávke dvaja hráči, ktorý si zvolili možnosť zahrať si okrem hry LOTO aj JOKER. Každý z nich si na svoj účet pripísal 103 700,49 eura,“ informoval hovorca.

Najviac prípadov, keď sa o jackpot podelili dvaja hráči, sa v roku 2011 udialo po žrebovaniach hry LOTO 5 z 35. „V tejto hre sme vlani zaznamenali až 4 takéto prípady,“ uviedol Čépe. Týmto spôsobom si rozdelili dvaja hráči aj vlaňajší najvyšší jackpot v hre LOTO 5 z 35. „Každý z nich si na svoje konto pripísal 36 077,40 eura. Išlo o najvyšší jackpot a zároveň o tretiu najvyššiu výhru v hre LOTO 5 z 35 v roku 2011,“ pripomenul. Ako ďalšiu zaujímavosť uviedol, že z týchto štyroch prípadov dvojíc výhercov jackpotov boli tri také, že v nich jeden hráč uzatvoril stávku prostredníctvom SMS alebo cez internet. Čo sa týka počtu víťazných stávok v lotériových hrách, uzatvorených prostredníctvom SMS alebo internetu, tak práve v „malom lote“ ich padlo vlani najviac. „Traja hráči si uzatvorili víťazné stávky prostredníctvom internetu a jeden cez SMS,“ povedal.

Hovorca ďalej uviedol, že vďaka stávke uzatvorenej cez SMS sa podarilo vyhrať výhru v prvom poradí aj jednému hráčovi hry LOTO 4. decembra. „Vďaka tipu podanému cez SMS si šťastný hráč mohol na svoj účet pripísať úctyhodných 424 497,05 eura,“ dodal Čépe.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a.s. prijíma stávky na číselné lotérie LOTO, JOKER, LOTO 5 z 35, KENO 10 a EUROMILIÓNY okrem štandardných zberných miest aj prostredníctvom internetu cez stránku www.tipos.sk, ako aj prostredníctvom SMS správ zaslaním bezplatnej prázdnej SMS správy na číslo 3333.
 

Vyberte región