Tóth aj Zajac povedia svoj názor na krízu v ANO krajským radám strany

24.08.2005 Prešov

Bratislava 24. augusta (TASR) - Minister zdravotníctva Rudolf Zajac podobne ako minister kultúry František Tóth vystúpi pred krajskými radami liberálnej stra...
Bratislava 24. augusta (TASR) - Minister zdravotníctva Rudolf Zajac podobne ako minister kultúry František Tóth vystúpi pred krajskými radami liberálnej strany v Košiciach a Prešove. Obaja ministri, ktorých chce predsedníctvo ANO ako straníckych nominantov vymeniť vo funkciách, vysvetlia svoj postoj ku kauze zmeniek šéfa ANO Pavla Ruska, ako aj ku kríze v tejto strane.

\"Chcem len, aby som mal právo povedať môj názor, toto právo mi nikto nemôže zobrať a aj obidvaja predsedovia krajských rád súhlasili s mojim vystúpením, to je všetko. Ja nejdem do žiadnych súbojov, \" povedal Zajac novinárom.
Za kľúčovú otázku považuje Zajac, či Pavol Rusko môže ako minister hospodárstva a predseda strany robiť zmenkový obchod s ľuďmi pôsobiacimi v oblasti jeho rezortu. \"Tam sa nevieme zhodnúť na odpovedi, \" povedal na margo sporov v ANO.
Podľa Zajaca je v súčasnosti ANO v kríze, ktorá ani tak nie je o Ruskových zmenkách, ako o kríze liberálnych hodnôt. \"Liberalizmus nemôže byť voluntarizmus, je tam aj istá kríza osobnej slobody, lebo si všimnite, že každý, kto vysloví slobodný názor, je v podstate ¤delimitovaný¤, \" povedal.
Či odstúpi z postu ministra, sa Zajac priamo nevyjadril. \"Ja budem tak konať, ako mi káže parlamentná matematika, ako budú hovoriť tie počty, ktoré povedia, v akom stave táto koalícia môže fungovať ďalej a či vôbec môže fungovať, \" konštatoval.
Ďalší vývoj vo vláde podľa neho bude závisieť od krokov premiéra Mikuláša Dzurindu. \"Premiér musí teraz konať a urobiť ďalšie kroky na stabilizáciu vlády, \" povedal.
 

Vyberte región