Martin Bajčičák je po sústredení nadšený, balí sa do Ruska

30.01.2012 Poprad

TATRANSKÁ ŠTRBA 30. januára (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák sa v noci z nedele na pondelok vrátil z dvojtýždňového sústredenia v rakúskom Obertilliachu.

Po náročnom seriáli Tour de Ski, kde veľmi príjemne prekvapil najmä 14. miestom v záverečnej etape, ktorou bol výbeh hore legendárnou zjazdovkou Alpe Cermis, potreboval jednoducho "dobiť baterky".

"Mal som tam na to fantastické podmienky. Boli to dobré dva týždne, spravil som počas nich všetko, čo som si naplánoval. Spokojný ale budem až vtedy, keď sa to prejaví v pretekoch," povedal v rozhovore pre agentúru SITA po svojom návrate na Slovensko.

K dispozícii mal podľa vlastných slov množstvo vynikajúcich tratí, na ktorých mohol trénovať presne to, čo potreboval. "Každý deň nanovo tam upravovali okolo štyridsať kilometrov tratí s rôznym profilom. Naozaj fantastické. Bol som zdravý, prialo mi počasie, mohol som trénovať presne toľko, koľko som si naplánoval," pokračoval Martin Bajčičák.

V polovici sústredenia absolvoval štart na Dolomitenlaufe - známom diaľkovom behu zaradenom do kalendára Marathon Cup-u. "Pôvodne sa to malo bežať v neďalekom Lienzi a malo to mať šesťdesiat kilometrov. Nakoniec to preložili práve do Obertilliachu a skrátili trať na štyridsaťdva kilometrov. Býval som asi tristo metrov od štartu pretekov. Ešte aj toto mi vyšlo úplne dokonale," smial sa skúsený 35-ročný rodák z Oravy štartujúci v drese ŠKP Štrbské Pleso.


Do Rybinska odchádza už v stredu

Doma sa dlho nezdrží. Už v stredu 1. februára sa vydá na cestu do ruského Rybinska, kde sú počas nadchádzajúceho víkendu na programe preteky Svetového pohára na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom a skiatlon na 15+15 km.

"Chcem bodovať. Či sa mi to podarí, uvidím až po pretekoch. Môžem sľúbiť iba to, že budem bojovať na doraz síl. Do konca sezóny ma teraz čaká šnúra štartov. Už budem ´žiť´ iba z toho, čo mám natrénované.

Podľa informácií, ktoré mám, sú momentálne v Rybinsku mrazy až do mínus tridsať stupňov. Dúfam, že tam nepôjdem iba na výlet, pretože ak je menej ako mínus dvadsať, preteky musia zrušiť. Už som to v Rybinsku v minulosti zažil. Verím, že sa to nebude opakovať," nestráca optimizmus momentálne najlepší slovenský bežec na lyžiach.

Spolu s ním cestujú do strediska neďaleko Jaroslavľu aj vedúci družstva Radoslav Zima a technik Ondrej Benka Rybár. "Bude to trochu komplikovaná cesta. Ideme do Mníchova, odkiaľ potom vo štvrtok všetci letíme. Nemôžem si teda brať ani veľkú batožinu. Zbalím si maximálne pätnásť párov lyží, tentoraz to bude musieť stačiť," uzavrel Martin Bajčičák.
 

Vyberte región