Titul v Osrblí získal Nemec Böhm, Otčenáš skončil 25.

31.01.2012 Brezno

OSRBLIE 31. januára (WEBNOVINY) - Víťazom utorkových vytrvalostných pretekov mužov na 20 km v rámci 19. otvorených majstrovstiev Európy v biatlone v Osrblí sa stal Nemec Daniel Böhm.

Spoločnosť na pódiu pre elitné trio mu robili Ukrajinec Arťom Pryma a jeho krajan Erik Lesser. Najlepším Slovákom v 72-člennom štartovom poli bol Martin Otčenáš, ktorý skončil dvadsiaty piaty.

Dvadsaťpäťročný Daniel Böhm predviedol skutočne majstrovský výkon.

Biatlonista, ktorý už vie, ako chutí pohľad zo stupňa pre medailistov v pretekoch Svetového pohára, trafil na štyroch streleckých položkách všetkých dvadsať terčov, k tomu pridal v mrazivom počasí výborný bežecký výkon a bolo z toho suverénne prvenstvo.

Strieborný Ukrajinec Arťom Pryma, ktorý rovnako bezchybne zvládol streľbu, zaostal o viac ako minútu, bronz si vybojoval ďalší Nemec Erik Lesser.

Všetci štyria Slováci si k bežeckému času pridali po tri trestné minúty za nepresnú mušku na strelnici. Martin Otčenáš tak za víťazným Böhmom zaostal o vyše päť minút a v konečnej výsledkovej listine mu patrila 25. priečka. "Určite som si trúfal na lepší výsledok, aký som dosiahol v šprinte a stíhacích pretekoch (v oboch 37. miesto, pozn.).

Tam som jednoznačne nepodal výkon, aký je v mojich schopnostiach. Bežecky to nebolo zlé. Sústredil som sa na streľbu, keďže vo vytrvalostných pretekoch je každý výstrel mimo trestná minúta. Tri je síce dosť, ale nemôžem byť nespokojný," uviedol po pretekoch Martin Otčenáš.

Tomáš Hasilla bol ešte o takmer jeden a pol minúty pomalší a to mu stačilo na 34. miesto. V prvej streľbe v ľahu nezostrelil dva terče, na nasledujúcej stojke pridal tretí, potom na ďalších dvoch už mieril presne. "Spokojný môžem byť s druhou polovicou pretekov. Bežecky som nevynikal, bol to z mojej strany taký slabší priemer. Strelecky by to nebolo najhoršie, chcelo by to kvalitnejší beh," pridal svoj názor Tomáš Hasilla. Norbert Gröne skončil tridsiaty šiesty a Peter Kazár sa zaradil na 42. pozíciu.

Výsledky - vytrvalostné preteky mužov na 20 km:
1. Daniel Böhm (Nem.) 48:20,7 min (0 trestných minút), 2. Arťom Pryma (Ukr.) +1:06,7 (0), 3. Erik Lesser (Nem.) +1:31,7 (2), ... 25. Martin Otčenáš +5:09,1 (3), 34. Tomáš Hasilla +6:34,7 (3), 36. Norbert Gröne +6:59,8 (3), 42. Peter Kazár (všetci SR) +8:17,8 (3)
 

Vyberte región