Gérard Depardieu stvárni Straussa-Kahna v príbehu o jeho sexuálnej afére

06.02.2012 Celý región

Paríž 6. februára (TASR) - Francúzsky herec Gérard Depardieu si zahrá Dominiqua Straussa-Kahna vo filme o sexuálnej afére v New Yorku, ktorá ho prinútila vzdať sa funkcie šéfa Medzinárodného menového fondu (MMF). Informoval o tom americký režisér Abel Ferrara, ktorý bude film režírovať. Uviedol, že filmovú manželku šéfa MMF stvárni Isabelle Adjaniová.

Obvinenie Straussa-Kahna zo znásilnenia hotelovej chyžnej v New Yorku ho pripravilo aj o možnosť kandidovať vo francúzskych prezidentských voľbách.

Americké úrady pre nejednoznačnosť dôkazov napokon od trestného stíhania Straussa-Kahna ustúpili. Vo Francúzsku ho však obvinila z pokusu o znásilnenie ešte v roku 2003 spisovateľka Tristane Banonová. Strauss-Kahn jej obvinenie poprel a podľa francúzskych zákonov je už lehota na jeho trestné stíhanie premlčaná.

Ferrara vyhlásil, že film nakrúti aj napriek pochybnostiam producentskej spoločnosti Wildbunch: \"Ja som režisér. Nikto mi nezabráni hovoriť o mojom filme.\"

Uviedol, že nakrúcať sa bude od júna v New Yorku, Paríži a Washingtone, ktoré sú sídlami moci. \"Bude to film o bohatých a vplyvných.\"

Depardieu (63), s ktorým sa Ferrara stretol v septembri na filmovom festivale v Deauville, má podľa neho všetko, čo by si mohol od herca želať, informovala stanica BBC.

Najznámejší film Ferraru Až na dno (1992) je o skorumpovanom newyorskom policajtovi (Harvey Keitel), ktorý berie heroín a je gamblerom. Film bol nakrútený za 18 dní a miestami skrytou kamerou, keď produkcia nezabezpečila povolenie.
 

Vyberte región