Národniari vystúpili na Kriváň s mottom Pre obnovu Tatier a Slovenska

01.09.2005 Poprad

Štrbské Pleso 1. septembra (TASR) - Predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) a mladí národniari z Mládeže SNS sa rozhodli oživiť tradíciu vlasteneckýc...
Štrbské Pleso 1. septembra (TASR) - Predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) a mladí národniari z Mládeže SNS sa rozhodli oživiť tradíciu vlasteneckých výstupov na Kriváň.

Podľa prvej podpredsedníčky SNS Anny Malíkovej-Belousovovej dnešným prvým spoločným výstupom na tento tatranský štít chceli zároveň vyjadriť spolupatričnosť s Tatrami. Naše veľhory sú podľa nej zdevastované nielen prírodnou katastrofou, ale aj ľudskou hlúposťou.
Motto dnešného výstupu národniarov znelo Pre obnovu Tatier a Slovenska. Ako ich prvá podpredsedníčka dodala, výstup mal zároveň poukázať, že národniari si nevyberajú ľahké ciele ani v politike. \"Výstup na Kriváň je jedna z najnáročnejších túr v Tatrách a som rada, že po zhruba 23 rokoch som si ju zopakovala a opäť zvládla, \" poznamenala. Fakt, že sa vyrovnala mladým kolegom, považuje za dobré znamenie, že ešte nepatrí do starého železa.
Na Kriváň dnes vystúpila asi šesťdesiatka mladých i starších predstaviteľov SNS, ktorí pri dvojkríži na jeho vrchole rozprestreli 10 až 15 slovenských a straníckych zástav. Chýbal medzi nimi predseda strany Ján Slota, ktorý sa na pozvanie prezidenta Ivana Gašparoviča zúčastnil na oceňovaní osobností na Bratislavskom hrade pri príležitosti dnešného Dňa Ústavy SR.
 

Vyberte región