Nová SDĽ začína budovať svoje regionálne štruktúry na východnom Slovensku

07.09.2005 Celý región

Prešov 7. septembra (TASR) - Novozaregistrovaná Strana demokratickej ľavice (SDĽ) začína budovať svoje regionálne štruktúry na východnom Slovensku. Predseda ...
Prešov 7. septembra (TASR) - Novozaregistrovaná Strana demokratickej ľavice (SDĽ) začína budovať svoje regionálne štruktúry na východnom Slovensku. Predseda jej prípravného výboru Jozef Cudrák dnes pre TASR povedal, že mnohí členovia a sympatizanti pôvodnej SDĽ, ktorá sa v roku 2004 integrovala so stranou Smer - sociálna demokracia, nesúhlasia najmä so spôsobom včlenenia sa SDĽ do Smeru. Rovnako ani s postavením, aké členovia starej SDĽ v tomto subjekte majú, konštatoval.

Nová SDĽ, zaregistrovaná na Ministerstve vnútra SR 2.mája 2005, chce byť dôslednou ľavicou stranou. Cudrák a ľudia okolo neho sú presvedčení, že v slovenskom parlamente neexistuje strana so \"skutočnými ľavicovými cieľmi\". Mnohých rozčuľuje aj luxus viacerých predstaviteľov Smeru či ľudí spojených s touto stranou.
Svoju kampaň na východe spája Cudrák, povolaním strojný inžinier, s vysokou mierou nezamestnanosti, slabým prílevom zahraničných investícií a nízkou životnou úrovňou najmä občanov strednej a staršej generácie. Práve týchto ľudí chcú získať ako svoje voličské zázemie.
Cudrák je z Bratislavy, viac rokov pôsobil v Liptovskom Mikuláši. V pôvodnej SDĽ nezastával významnejšie funkcie.
 

Vyberte región