V Newarku sa konala posledná rozlúčka so speváčkou Whitney Houston

19.02.2012 Celý regiónNewark 19. februára (TASR) - Približne 1500 príbuzných a priateľov zosnulej americkej popovej hviezdy Whitney Houston sa v sobotu zišlo na jej pohrebe v Newarku v štáte New Jersey.
Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky v speváčkinom rodisku nechýbali ani známe osobnosti amerického zábavného priemyslu, medziinými Stevie Wonder, Kevin Costner, Alicia Keys, Mariah Carey či Oprah Winfrey. Celebrity vzdali hold zosnulej v speváckych vystúpeniach a v emotívnych príhovoroch plných spomienok a uznania.
Kevin Costner si zaspomínal na účinkovanie s Whitney Houston v romantickej dráme Osobný strážca (1992). Podľa jeho slov bola v tomčase začínajúcou herečkou, ktorá si nebola istá sama sebou a stále pochybovala, či je dosť dobrá a pekná, a či ju budú mať ľudia radi.
\"Toto bremeno ju urobilo veľkou a napokon bolo príčinou jej zakopnutia,\" uviedol Costner, ktorého príhovor odmenili prítomní potleskom v stoji.
Rakvu s pozostatkami zosnulej obsypanú kvetmi na po ukončení tri a polhodinovej rozlúčky odniesli z kostola za zvukov speváčkinho najväčšieho hitu \"I Will Always Love You\".
Smútočný akt vysielaný naživo prostredníctvom internetu sa konal za prísnych bezpečnostných opatrení v baptistickom kostole New Hope, kde Whitney začala ako dievča spievať v cirkevnom zbore. Okolie kostola uzavrel policajný kordón, za ktorým museli zostať zástupy fanúšikov. 
Súkromný pohreb Whitney Houston sa uskutoční dnes na cintoríne Fair View v meste Westfield v New Jersey. Tam pochovali v roku 2003 aj jej otca Johna Russella Houstona jr.
Whitney Houston zomrela minulý týždeň v hoteli v Beverly Hills vo veku 48 rokov. Príčiny jej nečakaného skonu sú stále predmetom rôznych úvah. Pozornosť sa teraz upriamuje na výsledky toxikologických testov, ktoré však budú známe až o niekoľko týždňov.
Zdroj: AP, BBC, CNN
 

Vyberte región