Okradli Lesy SR, krádeže, dopravná nehoda v okrese Snina

10.09.2005 Celý región

Okradli Lesy SR:\r\nPrešovský policajný vyšetrovateľ vyšetruje prípad krádeže drevnej hmoty na Cemjate v Prešove. Doposiaľ neznámy páchateľ v noci zo stredy na...
Okradli Lesy SR:
Prešovský policajný vyšetrovateľ vyšetruje prípad krádeže drevnej hmoty na Cemjate v Prešove. Doposiaľ neznámy páchateľ v noci zo stredy na štvrtok ukradol zo skládky na strelnici v Cemjate 5 ks borovíc a 4 ks buka. Pre Školské Lesy, Prešov – Cemjata vznikla škoda vo výške 19 313, - Sk.

Ten istý trestný čin vyšetrujú aj policajti z Humenného. Zatiaľ neznámy páchateľ od 31.8.2005 do 7.9.2005 vykonal v lesnom poraste v katastrálnom území obce Víťazovce, okr. Humenné neoprávnený výrub 3 bukov a 2 hrabov. Lesom SR tak spôsobil škodu 9 000, - Sk.

Vykradli sklad v Poprade:
Policajný vyšetrovateľ z Popradu vyšetruje prípad trestného činu Krádeže vlámaním do firemného skladu v Poprade. V noci zo stredy na štvrtok sa v Poprade, časť Matejovce, zatiaľ neznámy páchateľ vlámal do skladu jednej z firiem v meste. Dostal sa k nemu po prelezení oplotenia firmy. Odcudzil odtiaľ 318 ks hliníkových odliatkov, čím spôsobil škodu 40 300, - Sk.

Ukradli hliníkové rúry:
Vranovský policajný vyšetrovateľ vyšetruje krádež zavlažovacích rúr vo Vranove nad Topľou. V dobe od 7.9.2005 do 8.9.2005 doposiaľ neznámy páchateľ ukradol 66 m zavlažovacích hliníkových rúr z Malého poľa vo Vranove, časť Čemerné. Týmto skutkom spôsobil jednému z Vranovčanov škodu vo výške 20 000, - Sk.

Dopravná nehoda v okrese Snina:
Humenskí policajti vyšetrujú včerajšiu dopravnú nehodu. Tá sa stala na ceste I/74 v obci Kolonica, okr. Snina medzi dodávkovým motorovým vozidlom HYUNDAI a osobným motorovým vozidlom ŠKODA 120. 20 ročný vodič zo Sniny jazdiaci na vozidle HYUNDAI po ceste I/74 smerom na Ubľu neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam. Po prejazde pravotočivej zákruty zbadal čiastočne vo svojom jazdnom pruhu, pri pravom okraji cesty, odstavené vozidlo, v ktorom sedel 76 ročný muž z obce Kolonica. Následne v snahe predísť zrážke s oprotiidúcim autobusom prudko zabrzdil, strhol riadenie vpravo a zozadu narazil do odstavenej ŠKODY. Tú po náraze odhodilo mimo cestu po pravej strane, kde sa potom v priekope prevrátila na stranu a narazila do betónovej pätky telefónneho stå pa. Vodič ŠKODY utrpel ľahké zranenia s dobou liečenia nad 10 dní. Ani u jedného z mužov nebolo zistené požitie alkoholu. Na vozidlách vznikla škoda 120 000, - Sk. Nehodu spôsobil 20 ročný Sninčan, voči ktorému bolo začaté trestné stíhanie a súčasne vznesené obvinenie za trestný čin Ublíženia na zdraví.
 

Vyberte región