Sagan štvrtý v 2. etape Tirreno-Adriatico, triumfoval Cavendish

09.03.2012 Celý región

Indicatore 8. marca (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil vo štvrtkovej 2. etape pretekov Tirreno-Adriatico výborné 4. miesto. Triumf si na trati zo San Vincenza do Indicatore dlhej 230 km vybojoval majster sveta Brit Mark Cavendish.

Jazdec stajne Sky potvrdil svoje kvality prvotriedneho špurtéra v záverečnom hromadnom finiši, keď predstihol druhého Španiela Oscara Freireho a tretí skončil Američan Tyler Farrar. Pre úradujúceho majstra sveta je to už štvrtý etapový triumf v sezóne.

Na čele priebežného sa udržal austrálsky pretekár Matthew Goss, ktorý v úvodnej časovke družstiev zo svojho tímu preťal cieľovú čiaru ako prvý.

Saganovi len tesne ušlo miesto na pódiu, keď v záverečnom špurte zaostal len o pár centimetrov za Farrarom. "Dnes bola druhá najdlhšia etapa, počasie žičilo, bolo pekné slnečné. Už na začiatku ušla talianska dvojica Caccia (Farnese) a Pirazzi (Colnago), ktorí mali 60 kilometrov pred cieľom náskok vyše štyroch minút. Pelotón sa orientoval podľa nich, takže sa išlo pomaly a bolo to pre mňa dosť nudné. Asi pätnásť kilometrov pred koncom sme ich pohltili a tempo sa dvojnásobne zrýchlilo. Desať kilometrov na kopci sa pelotón trochu natiahol, ale potom znova ako harmonika stiahol. Posledný úsek bol dolu z kopca, zaregistroval som viacero nebezpečných pádov a záverečné metre som si robil pozíciu na špurt. Trochu ma zovreli, potom som aj zaváhal a napokon bola z toho štvrtá priečka. Škrie ma to, pretože som mal dnes na viac a chcel som stáť na stupni. Žiaľ, chýbalo mi aj šťastie. Pokúsim sa to vynahradiť v ďalších etapách," skonštatoval dvadsaťdvaročný cyklista pre svoju oficiálnu stránku.

V piatok čaká pretekárov 3. etapa, ktorá povedie z Indicatore do Terni a meria 178 km.

výsledky 2. etapy (San Lorenzo - Indicatore, 230 km):

1. Mark Cavendish (V.Brit./Sky) 6:32:32 h, 2. Oscar Freire (Šp./Kaťuša), 3. Tyler Farrar (USA/Garmin-Barracuda), 4. Peter SAGAN (SR/Liquigas-Cannondale), 5. Sacha Modolo (Tal./Colnago-CSF Inox), 6. Kenny Van Hummel (Hol./Vacansoleil-DCM) všetci rovnaký čas
 

Vyberte región