Príďte si zahrať Airsoft

19.09.2005 Celý región

Väčšina záujemcov o túto športovú hru zrejme pozná Paintball, alebo akčnú 3D počítačovú hru CounterStrike. Special Adventures club, Vám ponúka možnosť zažiť ...
Väčšina záujemcov o túto športovú hru zrejme pozná Paintball, alebo akčnú 3D počítačovú hru CounterStrike. Special Adventures club, Vám ponúka možnosť zažiť \"3D\" naživo prostredníctvom hry airsoft, s reálnymi napodobeninami zbraní, rôznymi pomôckami spríjemňujúcimi zážitok z hry a s hernými bojiskami, ako stvorenými na perfektnú akciu. Airsoft je veľmi vhodná teambuildingová aktivita.

Máte radi adrenalín a zbrane? Chcete vyskúšať niečo nové? Príďte si zahrať Airsoft!

Čo je Airsoft

Airsoft je na Slovensku relatívne nový bojový adrenalínový šport, simulujúci bojové situácie, hraný s funkčnými replikami skutočných zbraní. Zároveň ide o tréning taktiky, tímovej akcie až po prežitie v boji. Princípom je airsoft (čítaj \"érsoft\") veľmi podobný paintballu, rozdiel je však viditeľný najmä pri používaných zbraniach a munícii.

Airsoft je predovšetkým hra. Hra pre všetkých, ktorí sa bez ohľadu na vek cítia byť ešte deti...

Airsoft je japonskou odpoveďou na paintball, ktorý vznikol v USA. Airsoftové zbrane sú vernými kópiami skutočných zbraní a vystreľujú ľahké plastové guličky s priemerom 6 alebo 8 mm a s hmotnosťou 0.12-0.43g. Vystrelené guličky majú podľa typu a kvality zbrane rýchlosť 30-90 m/s. Pri tejto rýchlosti je zásah airsoftovou guličkou rozhodne znesiteľnejší, než zásah ťažkou, želatínovou, paintballovou guličkou. Pri dodržaní základných bezpečnostných pravidiel, hlavne ochrany očí ide o úplne bezpečný šport.

Airsoftový \"boj\" je skvelá zábava, ktorej sa môže zúčastniť takmer každý. Pokiaľ máte skúsenosti s paintballom, tak si určite dokážete predstaviť rôzne scenáre.

Mnoho herných scenárov zodpovedá reálnym bojovým situáciám. Môže ísť o činnosť malej špeciálnej jednotky proti presile, dobývanie bunkra, hľadanie zostreleného pilota, obrana dôležitej pozície, proste je možné vymyslieť takmer čokoľvek.

Airsoft sa môže hrať ako tímový šport, alebo systémom každý proti každému. Môžete si požičať plne automatické airsoftové zbrane, ktoré dokážu vystreliť až 20 guličiek behom jedinej sekundy a užiť si s Vašimi priateľmi množstvo zábavy. V neposlednom rade má airsoft výborný vplyv na kondíciu, zlepšuje reflexy, sebaovládanie, učí Vás spoznávať sám seba, ale aj ostatných. V hre je totiž nutné dodržiavať fair play.

Airsoft je hlavne dobré odreagovanie a teambuildingová aktivita s replikami skutočných zbraní. Airsoft je moderná a krajšia obdoba paintballu - guličky nefarbia a zbrane majú reálny vzhľad. Pri airsoftovej hre sa rozvíja hlavne tímová taktika, komunikácia, tímový duch, reflexy aj kondícia, či špeciálne strelecké zručnosti. Airsoft je ideálne dobrodružstvo pre moderného človeka, ktorý potrebuje intenzívne zážitky.

Airsoft v Prešove

V Prešove sa airsoft zvyčajne hrá v uzavretom priestore starého spustnutého hotela, ktorý sa nachádza asi 10 km od Prešova, smerom na obec Zlatá baňa, alebo kdekoľvek vo vhodnom bezpečnom prostredí.

• Special Adventures club - dobrodružné víkendy v prírode, airsoft, military-airsoft, airsoft požičovňa, survival, zlaňovanie, akčné a firemné hry- 0902/974219 (0903/389489, 0907/627611)
 

Vyberte región