Republiková rada ANO schválila na podpredsednícke posty päticu nominovaných

09.10.2005 Levoča

Levoča 9. októbra (TASR) - Nominácie na uvoľnené posty piatich podpredsedov schválila dnes v Levoči republiková rada Aliancie nového občana (ANO). Podpredsed...
Levoča 9. októbra (TASR) - Nominácie na uvoľnené posty piatich podpredsedov schválila dnes v Levoči republiková rada Aliancie nového občana (ANO). Podpredsedníčkou pre sociálne veci a rodinu sa stala Eva Černá, pre školstvo Beáta Brestenská, pre zahraničie Katarína Glončáková-Golev, pre regionálny rozvoj Milan Kepeňa a pre ekonomiku Vladimír Menich.

Aliancia sa podľa slov jej predsedu Pavla Ruska nechce vracať do minulosti, ale všetku energiu sústreďuje na budúcnosť. Chce opätovne získať preferenčné pozície, aké mala pred dvoma mesiacmi a pripraviť program, ktorý jej to umožní.
Republiková rada schválila orientáciu ANO na podporu modernej spoločnosti. Volebný program má štyri priority. Jeho základom sú moderná škola, moderná rodina, pracovné miesta a proporcionálny regionálny rozvoj. Odborné tímy rozpracujú jednotlivé priority tak, aby ich mohol schváliť januárový programový kongres ANO.
Vyrovnávanie regionálnych rozdielov predpokladá podľa predsedu ANO investičné stimuly, ale aj urýchlené dobudovanie diaľničnej siete, bez ktorej veľkí investori do chudobnejších regiónov neprídu. Program moderná škola a moderná rodina je alternatívou súčasného konzervativizmu, má preferovať rovnocenné postavenie partnerov v rodine s rovnakou šancou na uplatnenie a dôrazom na dobrovoľnosť.
V nadchádzajúcich regionálnych voľbách má ANO ambíciu získať viac poslaneckých postov ako pred štyrmi rokmi. V Bratislavskom a Košickom samosprávnom kraji má vlastných kandidátov na post predsedu.
Na pôde parlamentu je ANO pripravená podporiť zákony, ktoré pre ňu budú obsahovo akceptovateľné.
 

Vyberte región