Dráma s šťastným koncom, ubolený Handzuš priznáva: "Báli sme sa"

16.05.2012 Celý región

Helsinki 15. mája (TASR) - Posledný krok býva často najťažší, o čom sa v utorok podvečer presvedčili aj slovenskí hokejisti. Záverečnou prekážkou na ceste do vytúženého štvrťfinále bolo Francúzsko, ktoré im tesnú výhru 5:4 nedalo zadarmo a do posledných sekúnd bojovalo o svoj historický úspech. Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka však cieľ splnili a zároveň si zabezpečili aj priamy postup na ZOH v Soči.
Slováci sa druhýkrát na turnaji predstavili v pozícii jasných favoritov a opäť sa ukázalo, že im táto úloha vôbec nesedí. Síce už v siedmej minúte viedli 2:0, no "prestali hrať" a húževnatým Francúzom dovolili vyrovnať. "Všetko to bolo v hlavách. Proste sme sa báli o výsledok, presne tak ako v zápase s Kazachstanom. Keď to máme na dosah, tak sa začneme strachovať, prestaneme korčuľovať a súperovi dáme príliš veľa priestoru. No a oni to samozrejme vycítili," povedal Michal Handzuš.
Francúzi sa ponúknutej príležitosti na historický prienik medzi najlepšiu osmičku chopili a neustále hrýzli. "Dovolili si na nás naozaj veľa a to hlavne preto, že sme im to umožnili. Dnes hrali veľmi dobre," pokračoval center prvého útoku. Francúzi dokázali odpovedať aj na tretí a štvrtý gól Slovákov, no nikdy sa nedostali do vedenia. "Ak by viedli, hneď by to zabetónovali. No možno by práve to odbúralo ten náš blok. Vedeli by sme, že zase musíme zabrať," zauvažoval Handzuš.
Na posledný gól Branka Radivojeviča z 51. minúty už hráči "galského kohúta" odpovedať nenašli a tak sa po štyroch hluchých rokoch tešili z vytúženého postupu reprezentanti s dvojkrížom na hrudi. "Vieme, že to dnes nebolo pekné, vlastne to bolo až veľmi nepekné, ale máme tri body a to je hlavné. Som veľmi rád, že sa nám podarilo splniť náš hlavný cieľ a že tu môžem byť s mužstvom," pokračoval Handzuš. Smutne však dodal, že sa opäť ozvali bolesti jeho zapáleného bedrového kĺbu. Jeho pravá noha bude v prísnej starostlivosti tímových špecialistov, aby kľúčový center reprezentácie mohol vo štvrtok pomôcť.
 

Vyberte región