Na zimnom štadióne Slovákom držalo palce asi 5000 fanúšikov

21.05.2012 Prešov

Prešov 20. mája (TASR) – Napriek tomu, že slovenskí reprezentanti podľahli vo finálovom zápase svetového hokejového šampionátu v Helsinkách ruskému tímu, po skončení priameho prenosu znela na zimnom štadióne v Prešove slovenská hymna.
V prešovskej aréne sa zišlo približne 5000 fanúšikov, ktorí spoločne sledovali hokejový prenos na troch veľkoplošných plátnach. Od začiatku tam bola vynikajúca atmosféra a v úvodnej tretine, hlavne po strelení prvého slovenského gólu, skandovanie neutíchalo.
"Skutočne je tu skvelá atmosféra, často som chodieval na hokej, ale toto som tu ešte nezažil, ako keby hráči boli tu pred nami. Predviedli proti Rusom sympatický výkon, dosiahli fantastický úspech, urobili nám veľkú radosť," povedal Peter Hudák z Prešova.
Fanúšikovia síce po inkasovaní piateho gólu na chvíľu zosmutneli, ale v druhej polovici poslednej tretiny ich opäť zo sedadiel zdvihol presný zásah Zdena Cháru a na diaľku ešte hnali Slovákov do útoku.
Keď Slováci dostali šiesty gól, každý by očakával skleslú náladu, všetko však bolo inak. Prešovskí fanúšikovia vedeli, že je definitívne rozhodnuté, vstali zo sedadiel, tlieskali až do konca zápasu a skandovali "ďakujeme".
Po záverečnom hvizde zaznela v hľadisku z úst divákov slovenská hymna. Obrovské ovácie nastali, keď sa kapitán slovenského tímu objavil na ľade v drese s číslom 38, ktoré nosieval Pavol Demitra. Tisíce divákov odchádzali zo štadióna a po uliciach skandovali a ďakovali slovenskému tímu za skvelú hru na šampionáte.
 
 
 

Vyberte región