Olič prišiel o šampionát, v mužstve ho nahradil Kalinič

05.06.2012 Celý región

Záhreb 4. júna (TASR) - Futbalový útočník Ivica Olič prišiel pre zranenie o účasť na EURO 2012 v Poľsku a na Ukrajine. Chorvát pre zranenie stehenného svalu nedohral záverečný prípravný duel Chorvátov pred EURO 2012 v Oslo proti Nórsku (1:1).

Vo výbere ho podľa informácie Chorvátskeho futbalového zväzu nahradí Nikola Kalinič z Dnipro Dnepropetrovsk. Podľa lekára mužstva Zorana Bahtijareviča má Olič "čiastočne natrhnutý sval a doba liečby bude trvať od štyroch do šiestich týždňov." "Zranenie nevyzeralo pôvodne podľa subjektívneho pocitu hráča a lekárov vážne, skutočnosť je ale iná. Nanešťastie sa ukázalo, že je to oveľa vážnejšie," povedal doktor.

Tréner "šachovnicových" Slaven Bilič musel 32-ročného útočníka pre zranenie vystriedať už po 25-minútovom pobytu na ihrisku v súboji v Oslo. "Stiahol som ho z ihriska, pretože sa sťažoval na problémy so stehenným svalom," povedal Bilič. Olič nastúpil ako striedajúci hráč až v druhom polčase, no v 71. minúte musel pre zranenie odstúpiť.

Chorvátsko sa na šampionáte stretne v C-skupine 10. júna s Írskom, po ktorých nasledujú duely s Talianskom (14. júna) a Španielskom (18. júna).
 

Vyberte región