Tatranské lanové dráhy budú prevádzkovať viac lyžiarskych stredísk

23.10.2005 Poprad

Vysoké Tatry 23. októbra (TASR) - Tatranské lanové dráhy (TLD) rozšírili sieť lyžiarskych stredísk, ktoré budú prevádzkovať už v nadchádzajúcej zimnej sezóne...
Vysoké Tatry 23. októbra (TASR) - Tatranské lanové dráhy (TLD) rozšírili sieť lyžiarskych stredísk, ktoré budú prevádzkovať už v nadchádzajúcej zimnej sezóne o Jamy v Tatranskej Lomnici, vleky na Hrebienku a Jakubkovej lúke v Smokovci.

Zimnú sezónu odštartujú 22. decembra a potrvá v závislosti od konkrétnych podmienok minimálne do 18. apríla 2006. Ako jediný spoločný prevádzkovateľ vlekov a zjazdoviek v Tatranskej Lomnici a Starom Smokovci môžu TLD ponúknuť lyžiarom viacdňové skipasy platné aj v ďalšom stredisku - Liptovskej Tepličke. Držitelia ich budú môcť využiť aj na sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca.
Okrem toho pripravili rôzne zľavy pre deti, rodiny či seniorov nad 60 rokov. Služby skvalitní skibus, ktorý bude premávať podľa grafikonu medzi Tatranskou Kotlinou a Tatranskou Lomnicou až do Starého Smokovca k stanici pozemnej lanovky na Hrebienok a k Jakubkovej lúke. Zdarma bude prepravovať nielen lyžiarov, korčuliarov, ale aj záujemcov o bežecké lyžovanie v areáli golfového klubu Black Stork vo Veľkej Lomnici či o procedúry v Sanatóriu v Tatranskej Kotline.
Bezplatné bude parkovanie v Smokovci v úseku od stanice pozemnej lanovky na Hrebienok po Jakubkovu lúku. \"Rokujeme s predstaviteľmi mesta Vysoké Tatry, aby bolo bezplatné aj parkovisko v Tatranskej Lomnici, \" informovala marketingová manažérka TLD Danka Velecká.
Podobne ako vlani aj počas tohtoročných Vianoc pripravia TLD na 23. a 24. decembra \"štedré dni\". Jednosmerný lístok na jednu jazdu lanovkou bude stáť 10 Sk. Aktuálne informácie o snehových podmienkach a prevádzke lanoviek budú zverejňovať na internetovej stránke www.tldtatry.sk. Záujemcovia tam nájdu aj vizualizáciu návrhov rekonštrukcie a dostavby strediska Tatranská Lomnica tak, aby spå ňalo medzinárodné štandardy a súčasne rešpektovalo zásady ochrany prírody.
 

Vyberte región