Víťazom 2. etapy Okolo Slovenska Talian Rebellin, Čanecký 11.

06.06.2012 Celý región

Liptovský Mikuláš 6. júna (TASR) - Víťazom druhej etapy na 56. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorá viedla z Liptovského Mikuláša k priehradnému múru Čierny Váh a merala 153,7 km, sa stal Talian David Rebellin. Zo slovenských pretekárov skončil najlepšie Marek Čanecký na jedenástej priečke.

"Bola to veľmi ťažká etapa. O víťazstvo som sa pokúsil v stúpaní už 5 km pred cieľom. Som víťazný typ," povedal Rebellin a dodal: "Náš tím prišiel na pretekoch okolo Slovenska vyhrať. Nie som už najmladší (40 rokov), ale pokúsim sa vyhrať. Na Slovensku som prvý raz, po návrate domov budem štartovať na talianskom šampionáte."

Hneď na prvej rýchlostnej prémii na 6. km v Liptovskom Hrádku zvíťazil Slovák Maroš Kováč. Slováci boli naďalej aktívni, dominovali aj na prvej horskej prémii vo Važci, ktorou prešli v poradí: Matej Jurčo, Maroš Kováč, Róbert Nagy. Hneď po tejto prémii pokračovali v samostatnom úniku Nagy a Holanďan Bob Van Den Hengel. Odmenou im boli body a finančná prémia na ďalšej horskej prémii v Starom Smokovci. Pelotón sa začal trhať až v stúpaní na Tatranskú Štrbu o víťazovi etapy rozhodlo až záverečné 12 km stúpanie k priehrade Čierny Váh.

"Od štartu sa veľmi útočilo, som však lídrom nášho tímu, všetci kolegovia na mňa pracovali, takže som sa veľmi neunavil. Po nedávnych pretekoch okolo Turecka na ktoré som sa sústreďoval nemám najlepšiu formu, ale dúfam, že ma dnešný výsledok prebudil a pokúsim sa o ďalší čiastkový úspech," uviedol Čanecký, ktorý sa prezentoval výbornými výkonmi na nedávnych pretekoch Okolo Turecka vo farbách profesionálnej stajne Salcano-Arnavutköy. Vedenie v bodovacej súťaži si udržal domáci cyklista Kováč: "Skôr ako na celkové umiestnenie sa v ďalších etapách sústredím, na udržanie si dresu.

Štvrtkovú 184,6 km etapu odštartujú v Liptovskom Hrádku o 12.00 h, predpokladaný príchod prvého pretekára do cieľa vo Veľkom Krtíši je pred sedemnástou hodinou.

Výsledky 2. etapy (Liptovský Mikuláš - Čierny Váh, 153,7 km):

1. David Rebellin (Tal./Meridiana Kamen Team) 3:47:56 h, 2. Sergej Rudaskov (Rus./Itera-Kaťuša), 3. Jan Hirt (ČR/U23) obaja +14 s, 4. Ricardo Zoidl (Rak./Arbo Wels Gourmetfein) +26 s, 5. Stig Broeckx (Bel./Lotto Belisol), 6. Alexander Schrangl (Rak./Arbö Gebruder Weiss-Oberndorfer) obaja +50,... 11. Marek ČANECKÝ (Slovin./Salcano Arnavutköy), 12. Juraj SAGAN, 16. Pavol POLIEVKA (obaja SR/tím SR) (všetci +59)

Priebežné poradie: 1. Enrico Rossi (Tal./Maridiana Kamen Team) 7:36:30 h, 2. Alexandr Prišpetnyj (Rus./Itera Kaťuša) +43 s, 3. Rebellin +3:22 min, 4. Rudaskov +3:40, 5. Hirt +3:42, 6. Zoidl +3:58, 7. Maroš KOVÁČ +4:06 (SR/Dukla Trenčín Trek),... 12. SAGAN, 19. ČANECKÝ (obaja +4:31)
 

Vyberte región