Útok na policajta, vydieranie, krádeže, falošná bankovka

25.10.2005 Celý región

Útok na verejného činiteľa a výtržníctvo:\r\nSninský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie pre trestný čin Útoku na verejného činiteľa a pre trestný ...
Útok na verejného činiteľa a výtržníctvo:
Sninský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie pre trestný čin Útoku na verejného činiteľa a pre trestný čin Výtržníctva 19 ročnému mužovi zo Sniny.

Obvinený muž včera o 00.45 h pod vplyvom alkoholických nápojov búchal na dvere jednej sninskej reštaurácie. K upusteniu od tohto konania bol vyzvaný privolanou hliadkou mestskej polície. Od svojho konania však neupustil, navyše začal hliadke vulgárne nadávať a taktiež členov hliadky fyzicky napadol a poškodil im služobnú rovnošatu. K zraneniu osôb pri fyzickom útoku nedošlo. Obvinený je stíhaný na slobode.

Vydieranie:
Svidnícki policajti zo skráteného vyšetrovania začali trestné stíhanie vo veci pre trestný čin Vydierania a pre trestný čin Obmedzovania osobnej slobody spáchaných formou spolupáchateľstva. V sobotu oznámil na linku 158 40 ročný muž z obce Lúčka, okr. Svidník, že uvedeného dňa v obci Kračúnovce, okr. Svidník ho štyria neznámi páchatelia násilím donútili nasadnúť do strieborného auta VW PASSAT COMBI. Počas jazdy sa mu vyhrážali násilím, preto im sľúbil vydať 6 000, - Sk. Následne ho odviezli domov, ale keď poškodený vošiel do domu, tak im peniaze odmietol vydať. Muži v aute reagovali vyhrážkami zabitím a zapálením domu.

Vykradli rybárske potreby:
Prešovský policajný vyšetrovateľ začal včera trestné stíhanie vo veci pre trestný čin krádeže. Prípad oznámil včera ráno na polícii v Sabinove 58 ročný Sabinovčan. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že počas víkendu sa zatiaľ neznámy páchateľ vlámal do predajne rybárskych potrieb v Sabinove. Z predajne ukradol tovar rôzneho druhu v celkovej hodnote 201 600, - Sk.

Zmizli cenné veci z kufra auta:
Policajný vyšetrovateľ v Starej Ľubovni začal včera trestné stíhanie vo veci pre trestný čin krádeže, ktorý taktiež včera oznámil 43 ročný muž z obce Veľký Lipník, okr. Stará Ľubovňa. Doposiaľ neznámy páchateľ počas pol hodinovej neprítomnosti oznamovateľa, otvoril osobné motorové vozidlo DAEWOO LEGANZA, zaparkované na Nám. gen. Štefánika v Starej Ľubovni. Z kufra vozidla ukradol kožený kufrík s finančnou hotovosťou, technický preukaz od vozidla a živnostenský list. Oznamovateľovi vznikla celková škoda 465 000, - Sk.

Za ublíženie na zdraví a výtržníctvo do väzby:
Na návrh policajného vyšetrovateľa zo Sniny bol včera uznesením sudcu Okresného súdu v Humennom vzatý do väzby obvinený 42 ročný muž zo Sniny. Ten je stíhaný pre trestný čin Ublíženia na zdraví a pre trestný čin Výtržníctva. Skutkov sa dopustil 15.4.2004, kedy pred domom v mieste bydliska fyzicky napadol 55 ročného Sninčana. Muž po jeho napadnutí utrpel zranenia s dobou liečenia a PN 35 dní.

Vykradli tri auta na jednom parkovisku:
Na návrh popradského policajného vyšetrovateľa bol včera uznesením sudcu Okresného súdu v Poprade vzatý do väzby obvinený 18 ročný Popradčan. Mladý muž je stíhaný pre trestný čin Krádeže spáchaný formou spolupáchateľstva, ktorého sa dopustil večer 18.10.2005. Spolu so 17 ročným študentom z Popradu sa na parkovisku na Smetanovej ulici v Poprade vlámali do troch osobných motorových vozidiel. Rozbitím skiel a krádežou vecí spôsobili majiteľom áut celkovú škodu 6 200, - Sk. Mladistvý spolupáchateľ je stíhaný na slobode.

Výskyt podozrivej bankovky:
Včera oznámila na linku 158 pracovníčka jednej z bánk v Kežmarku, že zachytila bankovku nominálnej hodnoty 1 000, - Sk, ktorá vykazuje známky falzifikátu. Podozrivá bankovka bola vo finančnom vklade, ktorý 21.10.2005 vkladal na účet 37 ročný Kežmarčan. Policajti bankovku zaistili a bude zaslaná do NBS v Bratislave. Vyšetrovateľ už v danom prípade začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin Falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov
 

Vyberte región