České média: "Trapas, debakel a výprask", Rusko: "Vrcholné dielo"

09.06.2012 Celý región

Vroclav 9. júna (TASR) - Reakcie českých a ruských médií po futbalovom zápase A-skupiny Rusko - Česká republika (4:1) na turnaji EURO 2012:

/České médiá/

Sport: "Rýchlo zabudnúť. Sen sa zmenil v peklo. Bílkov tím totálne vyhorel v obrane, Rusi vyčíňali. Česi síce v úvodných desiatich minútach prekvapili aktivitou, ale potom museli vytrpieť výprask od ruskej mašiny. Pilař pekným gólom síce vykresal nádej, ale tú hneď vzápätí pochovala tragická defenzíva."

Mladá Fronta: "Rosický na kolenách, smutný Čech. Českí futbalisti schytali výprask a vstup do šampionátu sa im vôbec nevydaril. Česko utrpelo najvyššiu prehru na majstrovstvách Európy, na vrcholných akciách je najhoršia od MS 1970, kde vtedy Československo prehralo s Brazíliou rovnako 1:4. Tréner Bílek siahol do obrany, ale tá proti Rusom často robila chyby. Nedorozumenia, zmätky a chaos. Mnoho českých fanúšikov v závere skandovalo, Bílek von."

ihned.cz: "Po výkone z druhej a tretej kategórie sa Česi nechali rozdrviť. Prehra českej futbalovej reprezentácie s Ruskom 1:4 ide na vrub opakovaných nedostatkov, ktoré odhalil už pred týždňom posledný prípravný zápas s Maďarskom (1:2). Obrana je príliš zraniteľná a mužstvu chýba koncovka."

denik.cz: "Trapas na úvod EURO. Česi dostali od Rusov štvorku a mohlo to byť ešte horšie. Zverenci Michala Bílka v úvodnom vystúpení sklamali vo všetkých smeroch. Výsledkom je debakel 1:4. Hlavnou hviezdou zápasu bol Alan Dzagojev. Proti Grécku musíme bodovať, ak chceme postúpiť do štvrťfinále."

/Ruské médiá/

Sport-Expres: "Rozťali sme Čechov. Dosiahli sme veľkolepé víťazstvo. Úvodný zápas je pre nás dobrým znamením do ďalších bojov na európskom šampionáte. Naši chlapci sa po inkasovanom góle nezľakli. Ruskí útočníci boli neudržateľní a ihrisku tvorili vrcholné diela."

Sovieckij Sport: "Štyri góly v bráne Petra Čecha urobili z Ruska jasného favorita v A-skupine. Zborná zdolala český tím naposledy pred viac ako 30 rokmi. Česi síce v úvode dominovali, ale odpoveď Rusov bola drsná, keď z troch šancí dali dva góly. Česi boli K.O.

Kommersant: "Požiar v českom pokutovom území zúril ešte dlho potom, čo sa podarilo zlikvidovať prepašovanú svetlicu, vhodenú po úvodnom góle. Stretnutie sa už v prvom polčase stalo zápasom absolútneho triumfu, napriek nasledujúcemu Pilařovmu uhryznutiu a Rosického šanci. Žiadna panika, ani nervózna koncovka nenasledovali."
 

Vyberte región