Policajná akcia, vykradli dom počas dňa, šoféroval napriek zákazu

27.10.2005 Celý región

Policajná akcia:\r\nPolicajti v Prešovskom kraji vykonali včera celokrajskú pátraciu akciu, zameranú na pátranie po osobách na ktoré je vydaný príkaz na zatknu...
Policajná akcia:
Policajti v Prešovskom kraji vykonali včera celokrajskú pátraciu akciu, zameranú na pátranie po osobách na ktoré je vydaný príkaz na zatknutie a príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody. Akcia bola zameraná aj na pátranie po nezvestných osobách a osobách podozrivých zo spáchania trestnej činnosti.

Počas celokrajskej pátracej akcie policajti vypátrali 6 osôb, z toho 3 podozrivé zo spáchania trestnej činnosti, 2 na základe príkazu na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody a 1 chovanca na úteku. Okrem toho policajti zistili 24 priestupkov, za 15 z nich uložili blokové pokuty v celkovej sume 9 500. - Sk. Ostatné priestupky boli policajtmi vyriešené dohováraním.

Vykradli rodinný dom počas dňa:
Humenský policajný vyšetrovateľ začal včera trestné stíhanie pre trestný čin Porušovania domovej slobody, spáchaný v súbehu s trestnými činmi Krádeže a Poškodzovania cudzej veci. Doposiaľ neznámy páchateľ počas včerajších dopoludňajších hodín bez známok násilia vnikol do jedného z rodinných domov v Humennom. Z ohňovzdornej skrine, do ktorej vyrezal otvor kotúčovou brúskou, ukradol finančnú hotovosť v slovenskej a cudzej mene a taktiež šperky zo žltého kovu. Páchateľ sa vlámal aj do skrine na zbrane a zo zbraní odňal a ukradol 4 puškohľady. 61 ročnému majiteľovi domu vznikla ukradnutím vecí a poškodením majetku celková škoda 441 600. - Sk.

Šoféroval napriek zákazu:
Prešovskí policajti včera zadržali a vzniesli obvinenie z trestného činu Marenia výkonu úradného rozhodnutia 22 ročnému mužovi z Ukrajiny, ale s trvalým pobytom na Slovensku. Obvinený muž bol včera kontrolovaný policajnou hliadkou z diaľničného oddelenia. Vozidlo riadil bez vodičského preukazu a dokladov totožnosti a samotné vozidlo bolo bez evidenčného čísla. Ešte 30. 5. 2005 mu bol právoplatným rozhodnutím správneho orgánu vyslovený zákaz činnosti na vedenie motorového vozidla na dobu 12 mesiacov. Mladého Ukrajinca policajti po vypočutí zadržali, umiestnili v cele policajného zaistenia a bol podaný návrh na jeho vzatie do väzby.
 

Vyberte región