Ukrajina - Francúzsko 0:2 v D skupine

15.06.2012 Celý región

Ukrajina - Francúzsko 0:2 (0:0)
Góly: 53. Menez, 56. Cabaye
ŽK: Selin - Menez
Rozhodcovia: Björn Kuipers (Hol.) - Sander van Roekel (Hol.), Erwin Zeinstra (Hol.),

zostavy a striedania:
Ukrajina: Pjatov - Gusev, Michalik, Chačeridi, Selin - Tymoščuk, Voronin (46. Devič) - Jarmolenko (69. Alijev), Nazarenko (60. Milevskij), Konopľanka - Ševčenko
Francúzsko: Lloris - Debuchy, Mexes, Rami, Clichy - Menez (73. Martin), Nasri, Diarra, Cabaye (68. M'Vila), Ribery - Benzema (76. Giroud)
 
Oleg Blochin (tréner Ukrajiny): "V prvom polčase to bolo z našej strany lepšie ako v tom druhom. Som spokojný s výkonom môjho mužstva, neteší ma len to, že sme nedali góly. Po víťazstve nad Švédskom si mnohí mysleli, že už sme vo štvrťfinále, ale my sme dnes hrali proti Francúzsku, ktoré je podľa mňa jedným z favoritov turnaja. Som smutný z toho, že sme prehrali, ale stále máme pred sebou zápas proti Anglicku, na ktorý sa musíme dôsledne pripraviť. Máte pravdu, že nie som nadšený, netancujem od radosti, som naozaj smutný a prehru beriem na seba. Bližšie to budem analyzovať s hráčmi."

Laurent Blanc (tréner Francúzska): "Mali sme veľmi dobre preštudovaného súpera, tak ako to robíme vždy. Keď sme dali dva góly, tušili sme, že Ukrajinci sa pokúsia niečo urobiť s výsledkom. My sme však zareagovali správnym spôsobom. Napádali sme ich vysoko a nedovolili sme im pokojne rozohrávať akcie. Najdôležitejší zápas nás ešte len čaká. Verím, že sa naň zodpovedne pripravíme. Prvé víťazstvo na turnaji vás vždy posilní. Aj my si teraz veríme, ešte viac ako pred ME. Podľa mňa sme boli lepší od začiatku až do konca a zaslúžene sme zvíťazili."

Philippe Mexés (obranca Francúzska): "Myslím si, že s takým disciplinovaným výkonom, aký sme predviedli, sme si dnes zaslúžili zvíťaziť. Zostali sme sústredení a spravili sme to, čo bolo nevyhnutné."

Hugo Lloris (brankár Francúzska): "Máme stále mladé mužstvo a potrebujeme sebadôveru. Dnes sme sa naladili na víťazstvo. Na turnaji takejto kvality je dôležité ukázať silu. Karim Benzema bol dnes rozhodujúcim hráčom. Založil obidve gólové akcie, je to veľký futbalista."
 
 
 
 

 
 

Vyberte región