Procházková sa bude na Skalke venovať talentovaným žiakom

29.06.2012 Bratislava

Bratislava 28. júla (TASR) - Najlepšia slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková usporiada na budúci týždeň tréningový kemp pre víťazov Slovenského pohára v žiackych kategóriách. Cieľom je nezištná podpora talentovanej mládeže a zastavenie úpadku bežeckého lyžovania na Slovensku.

Procházkovej tréner Ján Valuška pre TASR uviedol, že hoci pôjde o akýsi nultý ročník, z podujatia by chceli vytvoriť tradíciu. "Lyžovanie v našej krajine upadá a Alenka nie je v tomto smere ľahostajná. Rozhodli sme sa takýmto spôsobom podporiť našich mládežníkov a ukázať im, že má zmysel robiť tento šport. Uvidíme, akú odozvu bude mať táto premiéra, radi by sme v kempe pokračovali aj v ďalších rokoch," uviedol.

Kemp sa uskutoční od štvrtka do nedele (5.-8.7.) na Skalke pri Kremnici. Počas troch dní absolvujú štyria chlapci a štyri dievčatá tréningy v teréne Kremnických hôr (bežecké trate, koliesková dráha). Okrem športových aktivít bude pre nich pripravený aj kultúrny program. "Celé je to hradené zo sponzorských prostriedkov. Ide o priamu investíciu do mládeže, čo vnímame ako priechodnú cestu pre sponzoring," vysvetlil Valuška.

Zúčastnené deti budú pod dohľadom mimoriadne kvalitného tímu. Kým Valuška s Procházkovou sa budú venovať lyžiarskej príprave, na kondičnú stránku bude dohliadať halová majsterka Európy v skoku do diaľky z roku 1983 Eva Murková.
 

Vyberte región