Motokros: V Šenkviciach triumfovali Čech Michek a Talianka Fontanesiová

02.07.2012 Pezinok

Šenkvice 1. júla (TASR) - Český jazdec Martin Michek a talianska reprezentantka Chiara Fontanesiová sa stali celkovými víťazmi ďalšieho podujatia tohtoročného seriálu MS v motokrose v triedach MX3 a WMX, ktoré sa konali cez víkend v Šenkviciach.
Tropické počasie s teplotami takmer 40 stupňov pripravilo pre jazdcov aj samotných organizátorov podmienky na hranici možností, ale nakoniec diváci videli kvalitné preteky, v ktorých triumfovali favoriti. Fontanesiová si získanými 50 bodmi za víťazstvo upevnila vedúcu pozíciu v tejto sezóne medzi ženami a Čech Michek sa po minuloročnom celkovom 2. mieste odvďačil svojmu početnému fanklubu pódiovým víťazstvom.
"Túžil som vybojovať prvenstvo, čo sa nakoniec podarilo a musím poďakovať nielen prítomným českým fanúšikom, ale tiež slovenským, ktorí ma povbudzovali ako svojho," neskrýval radosť z nedeľného finále jeden z najlepších jazdcov v triede MX3 v tohtoročnej sezóne.
Menej spokojnosti prinieslo šenkvické podujatie slovenským pretekárom, z ktorých do finálových súbojov nastúpilo 9, ale svojím výsledkom príliš neoslnil ani jeden. Najväčšie nádeje sa vkladali do Kysučana Martina Kohúta, ale zdravotné problémy v predchádzajúcich týždňoch mu ubrali na kvalitách.
"Na motorke som mal možnosť trénovať iba posledné tri týždne a to bolo málo," zhodnotil svoje 34. miesto najúspešnejší motokrosový jazdec minulého roka na Slovensku.
Podobne so svojím vystúpením nebol spokojný ani súčasný líder domácej motokrosovej scény Tomáš Šimko, ktorý skončil až v tretej desiatkej (37. miesto).
Najleopší zo slovenských jazdcov bol junior Tomáš Pravda z Čataja, ktorý si v premiére na majstrovstvách sveta MX3 vyjazdil 27. miesto. O priečku za ním skončil Ján Drobec.
Ani mladá Miriama Zavacká nepodala výkon, aký si predsavzala. Celkové 27. miesto z 28 hodnotených pretekárok je síce oproti jej minuloročnej premiére posun, ale konkurencia v okolitých krajinách dáva slovenskému motokrosu príklad, ako to treba robiť.
Výsledky:
muži: 1. Martin Michek (ČR/KTM) 50 b., 2. Klemen Genčar (Slovin./Honda) 42 , 3. Matthias Walkner (Rak./KTM) 35,... 27. Tomáš Pravda (SR/Yamaha), 28. Ján Drobec (SR/Yamaha)
ženy: 1. Chiara Fontanesiová (Tal./Yamaha) 50 b., 2. Natalie Kaneová (V.Brit./KTM) 44, 3. Fancesca Nocerová (Tal./KTM) 40,.... 27. Miriama Závacká (SR/Honda).
 

Vyberte región